R e k l a m a

Ogromna farma fotowoltaiczna stanęła w gminie Rzezawa – ZDJĘCIA

-

W środę 6 września uroczyście otwarto wybudowany w zeszłym roku przez prywatne podmioty Solar Park „Rzezawa 60”. To obecnie jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce!

Nowo powstała farma jest obiektem o wyjątkowo imponującej skali – na terenie 50 ha znajduje się elektrownia o mocy 60 MW, a zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na osiągnięcie maksymalnej efektywności.

Najważniejsze liczby Solar Park Rzezawa 60:

  • moc: 60 MWp
  • 50 hektarów powierzchni
  • ponad 111 tysięcy paneli fotowoltaicznych
  • ponad 625 kilometrów kabli
  • 203 falowniki
  • 8 stacji transformatorowych

Na otwarcie farmy zjechało mnóstwo gości – wielu z zagranicy. Dlatego całość wydarzenia prowadzona była dwujęzycznie (po polsku i angielsku). Co ciekawe, to co mówili prelegenci było symultanicznie tłumaczone przez… sztuczną inteligencję i wyświetlane na specjalnych monitorach.

Podczas uroczystości przemawiał m.in. Priit Lepasepp – założyciel i prezes estońskiego funduszu inwestycyjnego Sunly, do którego należy grupa Alseva, która zbudowała obiekt – oraz prezes Alseva: Marek Motyl.

Podczas uroczystości zaprezentowano również case study z powstawania farmy. Dla gości zorganizowano zwiedzanie farmy fotowoltaicznej z pokładu meleksów oraz ze specjalnej zwyżki, która pozwalała na obserwację obiektu z kilkumetrowej wysokości.

Zobacz też: Budowa wielkiej farmy słonecznej w Rzezawie kosztowała aż 33 mln euro

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc