Bocheński MDK zaprasza do sekcji modelarstwa lotniczego

-

Klub Modelarstwa Lotniczego to jedna z najstarszych działających w Miejskim Domu Kultury w Bochni sekcji. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych, którzy poprzez modelarstwo chcą rozwijać swoje zainteresowania związane z lotnictwem.

Modelarstwo lotnicze jest oficjalną dyscypliną sportową i częścią sportów lotniczych. To nie tylko zabawa, ale również forma nauki i rozwoju umiejętności. Zajęcia z modelarstwa uczą cierpliwości, dokładności, a także pracy zespołowej. Wspierają one także rozwijanie zdolności manualnych i umiejętności myślenia i rozwiązywania problemów.

Modelarze mają szansę stać się przyszłymi inżynierami, pilotami sportowymi lub pilotami samolotów rejsowych. Na początku zajęć uczestnicy wykonują modele prostych szybowców halowych oraz modele szybowców swobodnie latających w holu. Kolejnym etapem jest budowanie modeli szybowców zdalnie sterowanych oraz modeli z napędem spalinowym. Młodzież ma okazję budować te modele podczas zimy, a na wiosnę oblecieć i uczestniczyć w zawodach.

To wspaniała okazja dla osób zainteresowanych lotnictwem i modelarstwem, aby rozwijać swoje umiejętności i pasję w przyjaznym środowisku klubu. Instruktorem zajęć jest Adrian Stępień – wychowanek klubu, inżynier, konstruktor, zdobywca wielu prestiżowych nagród.

Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 17:00-19:30. Szczegółowych informacji udziela i zapisów dokonuje sekretariat MDK, z którym można skontaktować się osobiście lub pod numerami telefonów: 14 611 69 35 lub 784 683 895.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023