R e k l a m a

Wakacyjny wyjazd uczestników WTZ Proszówki – ZDJĘCIA

-

W drugiej połowie lipca podopieczni WTZ Proszówki wraz z opiekunami brali udział w turnusie rehabilitacyjnym nad polskim morzem. Tegorocznym miejscem wypoczynku był ośrodek „Dworek Bursztynowy” w Karwi.

Wyjazd rehabilitacyjny do Karwi był możliwy dzięki środkom uzyskanym podczas tegorocznej aukcji prac uczestników oraz wszystkim darczyńcom, którzy ofiarowali konkretne środki finansowe na rzecz WTZ. Koszt transportu został pokryty ze środków przyznanych przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z Warszawy.

Przez 12 dni podczas trwania turnusu można było zregenerować swoje zdrowie psycho-fizyczne, aby po powrocie z przerwy urlopowej móc w pełni przystąpić do pracy. Każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń.

Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy plażować, spacerować brzegiem morza i zwiedzać przepiękną okolicę Karwi. W czasie turnusu odwiedziliśmy Westerplatte, gdzie pod pomnikiem bohaterów i w Muzeum II wojny światowej oddaliśmy hołd obrońcom naszej ojczyzny walczącym w czasie II wojny światowej. Zwiedziliśmy również Gdańską Starówkę. Spacer wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy od Długiego Pobrzeża, przechodząc ulicą Mariacką odwiedziliśmy największą konkatedrę wybudowaną z cegły w Europie – Bazylikę Mariacką, kończąc zwiedzanie przy fontannie Neptuna – relacjonują pracownicy WTZ Proszówki.

Kolejnym punktem, do którego się udano był Hel. Na miejscu zwiedzili port, molo miejskie, falochron oraz wypłynęli w rejs po Zatoce Puckiej delektując się bryzą morską i wakacyjnym słońcem. Wykorzystując sprzyjającą aurę i możliwości regionu zwiedzili następujące miejscowości:

  • Władysławowo (Port rybacki, Aleja Gwiazd Sportu, Muzeum Figur Woskowych);
  • Rozewie (Latarnia Morska, Muzeum Latarni Morskiej);
  • Jastrzębia Góra (Promenada Światowida, klif i plaża, obelisk „Gwiazda Północy”);
  • Karwia (Motylarnia, deptak, plaża).

Każdy kolejny dzień przynosił wiele atrakcji, a co za tym idzie także wiele emocji.

Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom, które przyczyniły się do możliwości zorganizowania wyjazdu na turnus rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych poprzez wsparcie podczas aukcji prac WTZ. W szczególności składamy podziękowania właścicielom ośrodka w Karwi: panu Piotrowi Waśniowskiemu, panu Marcinowi Radzięta oraz panu Łukaszowi Radzięta za przyjęcie i sprawienie, że tegoroczny wyjazd pozostanie nam na długo w pamięci – przekazują pracownicy WTZ Proszówki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia