🔸 Gmina Bochnia. Trwa budowa sali gimnastycznej w Brzeźnicy – WIDEO

Przy szkole podstawowej w Brzeźnicy (gmina Bochnia) trwa wznoszenie długo wyczekiwanej i bardzo potrzebnej tej placówce sali gimnastycznej. Obiekt będzie gotowy za rok, a równolegle przeprowadzona zostanie termomodernizacja szkoły.

Sala powstaje na miejscu, w którym prawie 9 lat temu wylano fundamenty pod znacznie skromniejszy obiekt:

Całość inwestycji kosztować będzie 4,65 mln zł, ale samorząd zdobył na jej realizację 2,8 mln zł środków zewnętrznych (2 mln zł z ministerstwa sportu i 0,8 mln zł z rezerwy budżetowej państwa).

Wykonawcą zadania jest Firma Budowlana GURGUL Piotr Gurgul z Limanowej. Do końca tego roku ma zostać zrealizowany stan surowy zamknięty, a całość prac powinna zakończyć się do września 2024 roku.

Podstawowe parametry obiektu:

a) Powierzchnia całkowita: 619,28 m²
b) Powierzchnia zabudowy: 619,28 m²
c) Powierzchnia użytkowa: 528,96 m²
d) Kubatura: 4556,6 m²

Równolegle, w tym roku, budynek szkoły w Brzeźnicy zostanie kompleksowo zmodernizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy norweskich. Zostanie tam wykonana termomodernizacja, fotowoltaika oraz zamontowana zostanie pompa ciepła. Koszt tych prac to ponad 1,1 mln zł i będą one częścią realizacji większego projektu, w ramach którego samorząd przeprowadza termomodernizację w 11 obiektach oświatowych.

Najnowsze materiały Partnerów