R e k l a m a

Starosta Adam Korta uczestniczył w Okrągłym Stole Samorządowym

-

Starosta Bocheński Adam Korta wziął udział w I Okrągłym Stole Samorządowym. To konferencja o problemach samorządów zorganizowana przez Gminę Dobra, Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Open Eyes Economy Summit.

Na spotkanie do Dobrej przybyło ponad dwudziestu prelegentów, osobistości świata nauki, środowiska akademickiego, przedstawicieli jednostek samorządów terytorialnych, jak również organizacji pozarządowych m.in. prof. Jerzy Hausner, Rafał Dutkiewicz, prof. Anna Karwińska czy prof. Tadeusz Kudłacz.

Takie spotkania dają możliwości wypracowania wspólnej diagnozy problemów. Jednak najważniejsza jest możliwość stworzenia recepty na te problemy oraz narzędzi do poprawy funkcjonowania samorządu – wyjaśnia Adam Korta Starosta Bocheński.

Starosta Bocheński Adam Korta uczestniczył w panelach „Dlaczego samorządy terytorialne przestają działać i jak można je uzdrowić?” oraz „Podmiotowość samorządów terytorialnych. Czy zasada pomocniczości jeszcze działa?”.

Dyskusje dotyczyły najważniejszych czynników wpływających na poprawne funkcjonowanie samorządów terytorialnych. Podkreślono, że podstawą samorządu jest dobra współpraca z mieszkańcami, budowanie wspólnoty i uczenie społeczności brania odpowiedzialności za swoje działania. Zwracano uwagę, że czynnikiem destabilizującym sprawne działanie jest między innymi brak wsparcia od jednostek administracji rządowej i ograniczanie niezależności samorządów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc