R e k l a m a

Szpitale w Bochni i Brzesku dostaną miliony na przebudowę Oddziałów Ratunkowych

-

Bocheński szpital znalazł się na liście rankingowej konkursu, w którym ministerstwo zdrowia rozdzieliło niemal 1,5 mld złotych na zł na  modernizację, przebudowę, doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Pieniądze trafią do ponad 150 podmiotów leczniczych na terenie całej Polski. – Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę – często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie – powiedziała dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Wśród placówek, które otrzymają dofinansowanie, znalazł się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni ”Szpital Powiatowy” im. Bł. Marty Wieckiej, a także

Szpital w Bochni otrzyma 10,6 mln zł (100 proc. finansowania inwestycji) na zadanie „Modernizacja i przebudowa pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej współpracującej z SOR wraz z wymianą wyposażenia”.

Szpital w Brzesku otrzyma 12,5 mln zł (100 proc. finansowania) na zadanie „Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla SOR oraz współpracujących pracowni diagnostycznych”.

Realizacja inwestycji objętych dofinansowaniem ma zakończyć się do końca 2025 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia