R e k l a m a

Bochnia. Od października koniec nocnego wyłączania lamp ulicznych

-

Od 1 października wróci nocne oświetlenie uliczne w Bochni. Obecnie lampy nie świecą w godz. 23:30-4:00, co było reakcją na rządowy apel do samorządów o zmniejszenie zużycia prądu o 10 proc. od 1 października 2022 r.

Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Bochnia przegłosowano wniosek o przywrócenie oświetlenia nocnego w mieście. Burmistrz Stefan Kolawiński przekonuje jednak, że polecenie o włączeniu nocnego oświetlenia wydał jeszcze przed sesją.

Byliśmy zobowiązani do osiągnięcia pewnego poziomu oszczędności na energii elektrycznej. Ten poziom już osiągnęliśmy. Teraz kolejną rzeczą było zastanowić się nad tym w jaki sposób postąpić teraz kiedy zbliża się okres jesienno-zimowy. Ograniczenia w tym zakresie mogą być bardziej dotkliwe niż w innych porach roku. Stąd ta decyzja – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Ponadto wymieniliśmy część oświetlenia na ledowe co zmniejsza nam koszty zużycia energii. Te prace w dalszym ciągu trwają. Więc są przesłanki do tego, aby wróciło nocne oświetlenie ulic – zaznaczył burmistrz Stefan Kolawiński.

Po raz pierwszy w ostatnich czasach nocne oświetlenie w Bochni wyłączono w maju 2020 r. Urzędnicy informowali wtedy, że taki zabieg ma generować ok. 2 tys. zł oszczędności na dobę. Lampy włączono pod koniec września 2020 r.

Obecne wyłączenie lamp w godzinach nocnych trwa od niemal roku i jest pokłosiem rządowego apelu do samorządów o zmniejszenie zużycia prądu o 10 proc. od 1 października 2022 r. – więcej o tym w artykule Bochnia będzie oszczędzać: Wyłączanie latarni, wymiana żarówek, mniej wody w czajnikach…

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc