Numery służbowych telefonów komórkowych urzędników będą w internecie?

-

Do bocheńskiego magistratu wpłynęła petycja w sprawie opublikowania na stronie Biuletynu Informacji Publicznej numerów służbowych telefonów komórkowych użytkowanych przez urzędników. Ma to usprawnić komunikację z urzędem.

W treści petycji wyjaśniono, że nie chodzi o podawanie wszystkich numerów służbowych telefonów komórkowych, ale tylko tych, których użytkowanie może usprawnić komunikację z urzędem.

Oczywistą sprawą jest, że to Urząd powinien podjąć arbitralną decyzję, które z numerów telefonów komórkowych nadają się do publikacji w BIP – Petycjodawca wnosi jedynie o dokonanie analizy w tym obszarze – podkreślono.

Jak wynika z analizy dokonanej przez Petycjodawcę – publikowanie wybranych numerów telefonów komórkowych w BIP gmin/miast jest obecnie rzadką praktyką, a komunikacja typu „z telefon komórkowy – Interesant” / „do telefon komórkowy – Urząd” – może przyczynić się do znacznych oszczędności kosztów połączeń – po stronie Interesantów – napisano w petycji.

Petycja jest częścią ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Szulc-Efekt sp. z o. o., której prezesem zarządu jest Adam Szulc.

Efekty akcji mają zostać opublikowane na stronie www.gmina.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023