R e k l a m a

Biegi na 50-lecie Gminy Rzezawa – ZDJĘCIA

-

Kilkaset osób w różnym wieku – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy – wzięło udział w zorganizowanej w minioną niedzielę (17 września) imprezie biegowej „50 lat Gminy Rzezawa”.

Biegi dzieci

Zmagania rozpoczęły biegi dzieci, w kilku kategoriach wiekowych. Młodsze do pokonania miały dystans niespełna jednego okrążenia boiska sportowego, starsze natomiast musiały przebiec dwa kółka. Zmagania sportowe dostarczyły wszystkim uczestnikom, których było około 200, wielu pozytywnych emocji. 

Biegł główny – 10 km

Następnie wystartował bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Jego trasa zaczynała i kończyła się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rzezawie. Prowadziła natomiast przez Borek i Ostrów Królewski, no i oczywiście Rzezawę. W biegu głównym wzięło udział ponad 160 zawodników. 

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Tomasz Wątroba z Tarnowa, który pokonał trasę w ciągu 00:36:23 minut. O zaledwie dziewięć sekund gorszy wynik miał Krzysztof Filipek z Nowego Wiśnicza, który uplasował się na drugim miejscu. Trzecią pozycję zajął natomiast Mateusz Madej ze Staniątek z czasem 00:37:40 minut.

Wśród kobiet najlepsza okazała się natomiast Kinga Smaga z Książnic z czasem 00:41:30 minut. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Kmieć z Perły, która zdołała pokonać 10-kiloetrową trasę w 00:42:28 minuty. Trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Świerczek z Jadownik z czasem 00:43:10 minuty.

Nordic walking

W ramach biegu „50 lat Gminy Rzezawa” odbyły się ponadto zawody nordic walking. Do pokonania był dystans 7,5 km, na starcie stanęło blisko 40 uczestników. 

Wśród mężczyzn triumfował Michał Florek z Krakowa, który „wykręcił” czas 00:53:34 minuty. Drugie miejsce zajął reprezentant Gminy Rzezawa Jan Sanocki z Borku z czasem 00:55:21 minut. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Tadeusz Kowalczyk z Krakowa, który przybył na metę po 00:57:17 minutach.

Najlepszą kobietą w nordic walking okazała się natomiast Jolanta Wiktor ze Straszęcina z czasem 00:58:39 minut. Druga była reprezentantka Gminy Rzezawa Barbara Sanocka, która miała czas 00:59:16 minut. Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Jezioro-Braś z Krakowa, która uzyskała wynik  01:04:28. 

Za rok kolejna edycja?

Wygrani, a także osoby z najlepszymi wynikami w swoich kategoriach wiekowych, otrzymali pamiątkowe statuetki oraz upominki.

Wójt Mariusz Palej na koniec biegowej imprezy w Rzezawie zapowiedział, że w przyszłym roku ponownie zostanie ona zorganizowana.


Wydarzenie przygotowały Gmina Rzezawa, Stowarzyszenie Aktywna Rzezawa, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Kępa Sport.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023