R e k l a m a

Zamień samochód na rower. Przed starostwem w Bochni zamontowano specjalne stojaki

-

W piątek 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu, dlatego Starostwo Powiatowe w Bochni zachęca, aby tego dnia zamienić samochód na rower. Przy tej okazji poinformowano, że przed budynkiem na stałe przygotowano i wyznaczono specjalne miejsce dla osób, które zechcą przyjechać do urzędu na rowerze. Jutro każda z takich osób otrzyma upominek.

– Starostwo zachęca do dołączenia do kolejnej przygotowanej ekologicznej inicjatywy i spróbowania życia bez samochodu chociaż na jeden dzień. To doskonała okazja, aby zadbać o naszą planetę i zdrowie, a jednocześnie cieszyć się przyjemnością jazdy na rowerze – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Aby zachęcić mieszkańców Powiatu Bocheńskiego do zamiany samochodu na rower urzędnicy zainstalowali przed budynkiem Starostwa Powiatowego ergonomiczne stojaki rowerowe, które pozwolą bezpiecznie zaparkować rower.

Co więcej każda osoba, która w piątek 22 września przyjedzie załatwiać sprawy urzędowe na rowerze, otrzyma roślinkę oczyszczającą powietrze (uwaga: ograniczona ilość!) oraz ekologiczną niespodziankę. Wystarczy fakt przyjazdu na rowerze zgłosić do doradcy ds. klimatu i środowiska (parter- pokój numer 18).


Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad zamianą samochodu na rower?

  1. Chronimy środowisko: Każdy przejazd na rowerze zamiast samochodem pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych gazów i poprawić jakość powietrza.
  2. Dbamy o zdrowie: Rower to doskonały sposób na aktywność fizyczną, poprawia kondycję, wzmacnia mięśnie i pomaga w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Poprawia zdrowie psychiczne i funkcjonowanie mózgu. Wyzwalane w czasie ćwiczeń endorfiny pomagają poczuć się lepiej i zmniejszyć stres!
  3. Unikniemy korków: Zapomnijcie o długich godzinach spędzonych w korkach ulicznych! Na rowerze można ominąć wszelkie problemy związane z ruchem drogowym.
  4. Poznamy okolicę: Na rowerze możecie odkrywać nowe zakątki miasta i okolic, które wcześniej umykały Waszej uwadze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc