R e k l a m a

Adam Korta apeluje: „Drodzy kandydaci, przestrzegajmy prawa”

-

Startujący do senatu Adam Korta opublikował dziś w mediach społecznościowych wideo, w którym zwraca się do innych kandydatów, aby swoje materiały wyborcze wieszali tylko w dozwolonych miejscach. Starosta sfilmował się na tle banneru Wiesława Krajewskiego i nie było to oczywiście przypadkowe.

– Od kilkunastu dni Bochnię, powiat bocheński i cały region tarnowski zalewają reklamy wyborcze – zaczyna Adam Korta, po czym zwraca uwagę, że część z tych materiałów montowanych jest „w miejscach gdzie nie powinny być wieszane, czyli w pasach dróg publicznych, na mostach, skrzyżowaniach, gdzie tak naprawdę stają się realnym zagrożeniem w bezpieczeństwie poruszania się pieszych i w ruchu kołowym”.

– Apeluję do kandydatów: zachowajcie zdrowy rozsądek. Naszym głównym, zasadniczym celem, jest bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Nie możemy doprowadzać do sytuacji, że afisz, reklama wyborcza, znajdująca się na skrzyżowaniu może doprowadzić do kolizji, wypadku, bądź nawet katastrofy w ruchu lądowym – mówi w materiale Adam Korta.

W dalszej części materiału starosta bocheński podkreśla też konieczność przestrzegania prawa. Tu nawiązuje do wypowiedzi Wiesława Krajewskiego, który w radiu RDN Małopolska zwrócił się do zarządców dróg, aby „przymknęli oko” na wieszanie materiałów wyborczych na infrastrukturze drogowej (więcej o tym TUTAJ).

– Nie zgadzam się panie pośle Wiesławie Krajewski z tym co pan powiedział, żeby zarządcy dróg „przymknęli oko”. Zarządcy nie mogą przymknąć na to oko. Każdy urzędnik, każdy pracownik instytucji publicznej musi stać na straży przestrzegania prawa. Jaki to przykład pan poseł, czy my wszyscy kandydaci, będziemy dawać naszym mieszkańcom, jeżeli kampanię zaczynamy od łamania prawa? Nie zgadzam się z tym. I apeluję do was wszystkich: drodzy kandydaci przestrzegajmy prawo, bo ubiegając się o mandat posła czy senatora dajemy przykład wszystkim mieszkańcom.

Słowa Wiesława Krajewskiego sarkastycznie skomentował też w mediach społecznościowych kandydat do Sejmu z Bocheńszczyzny Mirosław Chodur (Trzecia Droga): – Pan poseł proponuje miesiąc „przymknięcia oka” na obowiązujące prawo. Możliwe zatem jest, że w przyszłości będziemy mieli miesiąc „przymknięcia oka” na przepisy drogowe, miesiąc „przymknięcia oka” na drobne rozboje i kradzieże, miesiąc „przymknięcia oka” na dewastacje, miesiąc „przymknięcia oka” na drobną korupcję, następnie miesiąc „przymknięcia oka na drobny gwałt” itd. itp.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc