R e k l a m a

Druhowie z gminy Borzęcin rywalizowali w Przyborowie – ZDJĘCIA

-

Druhowie ochotnicy z Borzęcina Dolnego zwyciężyli w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych i będą reprezentować gminę Borzęcin podczas zawodów powiatowych, które odbędą się w najbliższą niedzielę.

Pokonali swoich kolegów z jednostek OSP w Borzęcinie Górnym, Przyborowie, Bielczy i Łękach. Zwycięzcom i pozostałym strażakom dziękował prezes zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP druh Janusz Kwaśniak, a jednocześnie wójt gminy Borzęcin, który ufundował nagrody finansowe o łącznej wartości 11 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu pożarniczego.

Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Przyborowie. Ich organizację komplementowali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Warto przypomnieć, że jednostka OSP w Przyborowie w tym roku – po wielu latach starań – została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zawody były sprawdzianem gotowości bojowej jednostek i okazją do pokazania się przed publicznością zarówno w sztafecie pożarniczej z przeszkodami, jak i ćwiczeniu bojowym.

Klasyfikacja generalna:

  1. OSP Borzęcin Dolny,
  2. OSP Borzęcin Górny,
  3. OSP Łęki,
  4. OSP Bielcza,
  5. OSP Przyborów.

Organizatorami zawodów byli: Wójt Gminy Borzecin Janusz Kwaśniak, Ochotnicza Straż Pożarna w Borzęcinie Dolnym, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Borzęcinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023