R e k l a m a

Biblioteka. W poniedziałek koncert „Muzyczne inspiracje Chopinem”

-

Fundacja Kultury i Integracji INTER-ART w Tarnowie oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na koncert „Muzyczne inspiracje Chopinem”, który odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 17:30 w sali klubu Biblioteki, ul Mickiewicza 5.

Podczas koncertu wystąpią Teresa Kaban (fortepian) i Henryk Błażej (flet). To duet artystów z Tarnowa, który kilka razy występował w Bochni. Artyści rozpoczęli działalność koncertową jeszcze na studiach. Od tego czasu wystąpili na wielu estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jako soliści występowali z orkiestrami symfonicznymi w Polsce, a także wielu krajach Europy.

Brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych – od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów… aż po Bagdad, Koreę, Japonię …, uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków. Nagrali kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie, a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych.

Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie Radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in. w Miami i Los Angeles (USA) a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku, w Catanii (Sycylia), w Osnabrucku i innych. W ich wykonaniu usłyszymy kompozycje Fryderyka Chopina, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Józefa Krogulskiego i chorwackiego kompozytora Fedro Livadića.

Koncert jest jedną z propozycji XXX edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej, który odbywa się od 18 sierpnia do 1 października 2023 r. To unikatowy festiwal, którego organizatorzy stawiają sobie trudne zadanie ocalenia od zapomnienia i przywrócenie do życia koncertowego zagubionych utworów kompozytorów polskich i obcych poprzez opracowanie znalezionych rękopisów i starodruków aż po ich prezentację i promocję przed festiwalową publicznością.

Festiwal jest organizowany przez Fundację Kultury i Integracji INTER-ART w Tarnowie przy współpracy z wieloma instytucjami, w tym z bocheńską Biblioteką, pod kierownictwem artystycznym Teresy Kaban i Henryka Błażeja. Szczegółowy program na stronie Fundacji: www.inter-art.com.pl/fest-2023.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, odbywa się również przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023