R e k l a m a

Judo. Dobre wyniki MOSiR Bochnia w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu

-

W miniony weekend judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni bardzo dobrze zaprezentowali się w Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Opolu. Bochnianie wywalczyli dwa srebra i cztery brązy, w tym awans do Mistrzostw Polski. Dwudniowe zawody zgromadziły prawie 1000 judoków z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

W pierwszym dniu reprezentanci bocheńskiego klubu walczyli pod okiem trenera Grzegorza Maja w kategorii U15. Znakomity wynik uzyskała Oliwia Ulas, która w kategorii 57 kg, gdzie rywalizowało 28 zawodniczek, zdobyła 3. miejsce i tym samym zakwalifikowała się do nadchodzących Mistrzostw Polski Młodziczek. Oliwia (na tytułowym zdjęciu z pomarańczowym pasem) w drodze po brąz pokonała 5 zawodniczek. W tym samym dniu 5. miejsce w kategorii 40 kg wywalczyła Weronika Stachera.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że kolejni nasi zawodnicy mają szansę na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski Młodzików podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Judo, które odbędą się 30 września w Rybniku – mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Wspomniane MPM odbędą się również w Rybniku 21/22 października.

W niedzielę judocy MOSiR Bochnia pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego zmierzyli się na matach w kategorii U13, zdobywając dwa srebra i trzy brązy.

Wyniki zawodników MOSiR-u:

2. miejsca:

  • Wojciech Kluz w kategorii 50 kg,
  • Konrad Krzywda w kat. +73,

3. miejsca:

  • Mariusz Maj w kat. 60 kg,
  • Jagoda Ulas w kat. 63 kg,
  • Katarzyna Alfawicka w kat. 44 kg.

Organizatorami Turnieju byli: Polski Związek Judo oraz Towarzystwo Sportowe Gwardia Opole.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc