R e k l a m a

Dwie powiatowe inwestycje wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku

-

Dwie inwestycje Powiatu Bocheńskiego zostały wyróżnione w konkursie Modernizacja Roku. To budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni oraz renowacja dawnej szkoły życia w Cerekwi na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy. Wyróżnienia podczas finałowej gali odebrali starosta bocheński Adam Korta oraz dyrektor bocheńskiego szpitala Jarosław Kycia.

To już XXVII edycja ogólnopolskiego konkursu budowlanego „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”, którego celem jest docenienie i uhonorowanie najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Warto podkreślić, że jest to jedyny tego typu konkurs w Polsce. Najwyższy laur – statuetka i tytuł „Modernizacja Roku” lub tytuł „Budowa XXI wieku” jest obiektem pożądania wielu zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów.

Dziękuję za te wyróżnienia, które tak naprawdę są wartością dodaną dla idei budowy bocheńskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i modernizacji budynku dla Środowiskowego Domu Samopomocy. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że te budynki będą służyć lub już służą ludziom jak ŚDS w Cerekwi i jednocześnie spełniają wszystkie wymagania dla tego typu obiektów. Dzięki temu pobyt, jak i sama praca w tych obiektach, odbywa się w komfortowych warunkach z szacunkiem dla drugiego człowieka – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W tym roku do plebiscytu zostały zgłoszone dwie inwestycje z ziemi bocheńskiej – adaptacja budynku na Środowiskowy Dom Samopomocy w Cerekwi oraz budowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni.

Powiat Bocheński oraz SP ZOZ Szpital Powiatowy w Bochni otrzymali wyróżnienie w kategorii inwestor za budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Hospicjum Stacjonarnym. Natomiast w kategorii projekt, bocheński ZOL znalazł się – podobnie jak ŚDS w Cerekwi – w gronie finałowym.

Finałowa gala plebiscytu odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Ministra Infrastruktury, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Edukacji i Nauki, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023