R e k l a m a

W Brzesku odsłonięto mural „Dumni z Powstańców” – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu na ścianie hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Mural „Dumni z Powstańców”, o powierzchni 130 m2, przedstawia 6 ilustracji autorstwa Katarzyny Walentynowicz, do stworzenia których inspiracją stały się oryginalne fotografie wykonane podczas Powstania Warszawskiego. Rysunki uzupełnia napis „Dumni z Powstańców” i „kotwica” – symbol Polski Walczącej.

Przecięcia wstęgi dokonali: Agnieszka Łesiuk-Krajewska, prezes Zarządu Fundacja Pokolenia Kolumbów, dyrektor szkoły – Dorota Wójcik, wiceburmistrz Grzegorz Brach oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego PSP nr 3.

Malowidło zajmujące powierzchnię 130 m2 przedstawia sceny z życia codziennego żołnierzy i zmagających się z wojną mieszkańców Warszawy. Wydarzenia odwzorowane zostały na podstawie zachowanych fotografii z tego okresu w formie jednokolorowych rysunków. Stylistyka nawiązuje do ilustracji znanych najmłodszym odbiorcom z książek dla dzieci i młodzieży, oswajając trudne wydarzenia z historii Polski i odpowiadając na ich możliwości percepcyjne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023