R e k l a m a

Gmina Bochnia. Wójt Marek Bzdek odwoła się od wyroku ws. zwolnienia Jana Trusia

-

Wójt Gminy Bochnia zamierza odwołać się od wyroku w sprawie zwolnienia dyrektora gminnego ośrodka kultury – ustalił Bochnianin.pl. Kilka dni temu sąd pracy w Bochni uznał, że podstaw do dyscyplinarnego zwolnienia nie było i nakazał wypłatę odszkodowania w wysokości trzymiesięcznej pensji.

Przypomnijmy: w listopadzie zeszłego roku wójt zwolnił dyscyplinarnie Jana Trusia. Za powód podał wzięcie urlopu na dzień 19 października bez zgody wójta, co jego zdaniem było „ciężkim naruszeniem podstawowych obowiązków pracowniczych”.

Zwolniony dyrektor skierował sprawę do sądu pracy. Wyrok zapadł w miniony poniedziałek – sąd stwierdził, że owszem, doszło do naruszenia dyscypliny pracy, ale naruszenie to nie było rażące. Uznał też inne argumenty Jana Trusia i ostatecznie orzekł, że umowa została rozwiązana w sposób niezgodny z prawem. Więcej na ten temat oraz szczegóły wyroku – TUTAJ.

Wyrok nie jest prawomocny. Tuż po jego ogłoszeniu, komentując na gorąco, radca prawny urzędu gminy Zbigniew Biernat w rozmowie z Bochnianin.pl nie wykluczał złożenia apelacji. Jak wynika z naszych informacji, taka decyzja już zapadła i odwołanie rzeczywiście ma zostać złożone.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia