R e k l a m a

W czwartek otwarty wykład z edukacji prawnej i konsultacje dla seniorów

-

Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie ze Stowarzyszeniem Sursum Corda zapraszają na otwarty wykład z edukacji prawnej i konsultacje dla seniorów pt. „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”. Spotkanie odbędzie się w czwartek 12 października o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Bochni.

Wykład zakończony zostanie indywidualnymi konsultacjami dla zainteresowanych osób. Prelegent będzie nastawiony na interakcję z seniorami, tak by wiedza była przekazywana w interesujący i przystępny sposób, przy użyciu dużej liczby przykładów i odniesień do praktyki.

Wykład będzie poruszał tematy adekwatne do grupy wiekowej (np. podjęcie pracy na emeryturze/rencie, zawieranie umów przez telefon, zakupy na pokazach, darowizny, umowa dożywocia, przywileje w życiu codziennym takie jak: dodatki, ulgi, bezpłatne leki itp.).

Powiat Bocheński powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem tych działań jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc