R e k l a m a

I Gminny Dzień Seniora w Rzezawie – ZDJĘCIA

-

Biesiada przy muzyce, występy artystyczne i koncerty, czy okolicznościowy tort to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników I Gminnego Dnia Seniora w Rzezawie, który zorganizowano w sobotę 7 października. W uroczystościach wzięło udział ponad 230 osób powyżej 60. roku życia ze wszystkich miejscowości znajdujących się na terenie gminy Rzezawa.

Dzisiejsza uroczystość jest zorganizowana z myślą o was. Ma na celu docenienie ogromnej roli jaką odgrywacie w społeczeństwie oraz stworzenie okazji do spotkania i dobrej, wspólnej zabawy – mówił w swoim przemówieniu do seniorów wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej, który był inicjatorem I Gminnego Dnia Seniora.

Na seniorów tego dnia czekał bogaty program artystyczno-muzyczny. Na scenie wystąpił zespół Duo Performance. Muzycy zaśpiewali m.in. największe przeboje legendarnego Leonarda Cohena i Andrei Bocellego.

Niezwykły występ, który również został nagrodzony ogromnymi brawami, dał Klub Seniora „Bez Ograniczeń”. Jego uczestnicy zaprezentowali kilka niezwykle ciekawych i śmiesznych scen z życia starszych osób, a także udowodnili, że potrafią pięknie śpiewać.

Podczas I Gminnego Dnia Seniora odbyła się ponadto m.in. prezentacja Klubu Senior+ w Rzezawie, który prężnie działa od kilku lat. Miało miejsce również przystąpienie Gminy Rzezawa do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu każdy senior zamieszkujący na terenie gminy będzie mógł wyrobić sobie bezpłatnie specjalną kartę, dzięki której może liczyć na różne zniżki, ulgi i bonifikaty.

I Gminny Dzień Seniora trwał do późnych godzin nocnych, a uczestnicy imprezy znakomicie się bawili przy muzyce, za którą był odpowiedzialny profesjonalny zespół muzyczny. Nie mogło oczywiście zabraknąć także okolicznościowego tortu. Był również obiad oraz zimny stół, gdzie każdy mógł znaleźć coś dobrego do skosztowania.

W uroczystości oprócz seniorów i władz gminy na czele z wójtem Mariuszem Palejem i sekretarz Agnieszką Sękowską-Lenart udział wzięli także m.in. posłowie na Sejm RP: Józefa Szczurek-Żelazko oraz Stanisław Bukowiec. Obecni byli ponadto przedstawiciele Rady Gminy Rzezawa na czele z przewodniczącą Barbarą Kwiecińską oraz jednostek organizacyjnych urzędu, w tym kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie Patrycja Kowalska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie Renata Prokop i kierownik Klubu Senior+ w Rzezawie Wiesław Gawor.

Macie ogromną wiedzę, doświadczenie życiowe oraz wyczucie sytuacji. To wy czuwacie nad tym, aby nasze obyczaje nie pokryły się kurzem. To wy jesteście strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych, rodzinnych, kultywujecie kulturę naszego regionu, naszych miejscowości, a także kulturę kulinarną. To od was dowiadujemy się o minionych czasach, to dzięki wam nasze domy są bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków. To wy pracowaliście całe życie na to, co mamy dziś. Należy się wam za to ogromny szacunek i uznanie. Dziękując wam za wszelkie trudy i owoce minionych lat, które były skarbnicą doświadczeń dla młodszych pokoleń, życzę, aby każdy nadchodzący dzień był kolejnym wspaniałym dniem w waszym życiu i aby zawsze otaczali państwa życzliwi i kochający ludzie. Niech wartości i polskie chrześcijańskie tradycje, które przez lata były drogowskazem waszego życia, stały się przykładem również dla młodych ludzi. Życzę wam długich lat życia w dobrym zdrowiu, dużo miłości, ciepła i zrozumienia. Niech każdy dzień dostarcza państwu wiele radości, łask Bożych i uśmiechu na twarzy. Bądźcie zawsze pozytywni i po prostu cieszcie się życiem, ponieważ jak nikt inny na to zasługujecie – zwracał się w swoim przemówieniu do seniorów wójt Mariusz Palej.

Organizatorami I Gminnego Dnia Seniora byli: wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzezawie, Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Gminie Rzezawa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc