R e k l a m a

Święto patrona szkoły w CKZiU w Łapanowie – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek społeczność CKZiU im. św. Jana Pawła II uczestniczyła w obchodach ku czci swojego patrona. Spotkanie rozpoczęło się od mszy św., a potem w murach placówki zorganizowano akademię.

Słowa Jana Pawła II „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” stanowiły myśl przewodnią szkolnej akademii, podczas której młodzież klas pierwszych dokonała uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.

Ta uroczystość była jedną z zaplanowanych w roku jubileuszowym szkoły, dlatego też zgromadzeni mieli możliwość spotkania się z jej wybitnym absolwentem Wiesławem Kuklą, prezesem firmy Hydrosprzęt – Naprawa Maszyn Budowlanych. W swojej wypowiedzi podzielił się refleksjami z czasu pobytu w szkole i skierował do młodzieży sprawdzone rady dotyczące kariery zawodowej.

W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie nagród dyrektora wyróżnionym nauczycielom, a także ogłoszenie wyników szkolnego konkursu „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”, którego zwyciężczynią została Monika Wilkońska – uczennica klasy I TAw.

Wręczono także dyplomy „Człowieka z wyobraźnią miłosierdzia”. Kapituła tego honorowego tytułu nagrodziła uczniów, którzy wyróżnili się bezinteresownym niesieniem pomocy potrzebującym i wcielaniem w życie nauk swojego patrona. Otrzymali je: Wiktoria Klasło, Justyna Kącka, Adam Burkiewicz i Bartłomiej Turakiewicz.

Uroczystość zakończono złożeniem wiązanki kwiatów pod popiersiem patrona.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024