R e k l a m a

Makulatura na misje. Tym razem zebrano ponad 26 ton papieru i tektury – ZDJĘCIA

-

W sobotę zbiórką makulatury przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni zakończono dziesiąty rok akcji „Makulatura na misje”. Zainteresowanie było jak zwykle ogromne. Udało się zebrać 26 640 kg zużytego papieru i tektury.

Ponadto 7 osób i róża św. Anny z parafii w Mikluszowicach przekazały ofiary pieniężne. Na wyposażenie następnych klas szkolnych przekazano 7 240 zł. Zbiórka makulatury przebiegała bardzo sprawnie, dzięki zaangażowaniu i ofiarnej pracy grupy wolontariuszy z parafii św. Pawła Ap.

Dzięki ludziom dobrej woli dzieciom zostaną przekazane kolejne wyposażone sale lekcyjne i przedszkolne w Centrum Dziecka w bardzo biednej dzielnicy Yaounde – stolicy Kamerunu.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za rozwijanie wrażliwości wśród dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi biednych, a zwłaszcza ich rówieśników, poprzez organizowanie zbiórek makulatury w swoich placówkach – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Tym razem do akcji „Makulatura na misje” włączyły się: Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego Dąbrówce, Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Muchówce, Zespół Szkół w Szczurowej, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. s. Emilii Podoskiej w Grajowie k/ Wieliczki, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu, Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Uszwi, Szkoła Podstawowa im. Jana Goetza Okocimskiego w Okocimiu, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni, Bursa Szkolna w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie.

Do akcji włączyły się również: Parafia pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, PROMO-SPORT Wojciech Witkowski w Rzezawie, Marek Machaj F.H. MAREX, „ARTDIG” Bogdan Burski, Stalprodukt Wamech Sp. z o. o. Market Budowlany Neodom, Midak Polska Edward Chominiec. – Nieocenioną pomocą służą nam liczne bocheńskie sklepy, instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o naszej akcji „Makulatura na misje”, za co składamy im gorące podziękowania – przekazała Maria Ślusarz.

Szczególne słowa wdzięczności przesyła s. Kolbena – koordynatorka budowy Centrum Dziecka w Yuande – stolicy Kamerunu i informuje, że w tym roku szkolnym realizowany jest cały cykl szkoły podstawowej tzn. sześć klas z językiem francuskim i sześć klas z językiem angielskim, a w przedszkolu trzy oddziały. S. Kolbena dziękuje za każdy rodzaj pomocy dla biednych dzieci.

Równocześnie pragnie poinformować, że za otrzymywane wpłaty w ramach „Adopcji na odległość” nie może na bieżąco podziękować i potwierdzić, gdyż ma bardzo duże problemy z łącznością internetową, a w zasadzie można powiedzieć, że jej nie ma. Bardzo przeprasza i jeszcze raz serdecznie dziękuje. Zapewnia nas o codziennej modlitwie w intencji wszystkich darczyńców oraz prosi o modlitwę – poinformowała Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można też wpłacać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz, ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA

Krótkie podsumowanie 10 lat akcji „Makulatura na misje”: w 39 zbiórkach zebrano 629 317 kg makulatury i przekazano siostrom 206 352,89 zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia