R e k l a m a

Klub Senior+ w Krzeczowie gotowy na przyszłoroczne otwarcie – ZDJĘCIA

-

Coraz bliżej uruchomienia Klubu Senior+ w Krzeczowie w gminie Rzezawa. Po zakończeniu remontu pomieszczeń, w których klub będzie się znajdował, przyszedł czas na jego wyposażenie w niezbędny sprzęt, co również zostało już wykonane.

Na utworzenie w Krzeczowie miejsca spotkań i integracji dla seniorów przeznaczono w sumie blisko 175 tys. zł. Niespełna 115 tys. zł kosztowały prace budowlane, a ponad 60 tys. zł wydatkowano na zakup niezbędnego wyposażenia klubu. W tym miejscu warto podkreślić, że do Gminy Rzezawa na realizację tego zadania trafiła dotacja w wysokości blisko 120 tys. zł. Pochodzi ona z Programu Wieloletniego „SENIOR+” na lata 2021-2025 – edycja 2023.

Klub Senior+ w Krzeczowie będzie mieścił się w budynku wiejskim przy ulicy Świętego Floriana. Pomimo tego, że znajduje się w nim już miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, biblioteka oraz świetlica nadal były tam wolne, niewykorzystane pomieszczenia. Wymagały one jednak kompleksowego remontu, który ruszył w maju bieżącego roku.

Prace budowlane, które zakończyły się niespełna trzy miesiące temu, objęły m.in. wykonanie ścianek działowych i podwieszanych sufitów, ułożenie nowych posadzek i płytek na ścianach, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, przeciwdźwiękowych oraz cieplnych, czy montaż nowych drzwi i żaluzji w oknach. W ramach inwestycji została przeprowadzona również modernizacja instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i wentylacyjnej. Wykonano ponadto nową toaletę, a przed wejściem podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Następnie do klubu zakupiono niezbędny sprzęt. Wśród nich są meble, w tym krzesła, stoły, czy szafki. Została utworzona także bogato wyposażona kuchnia. Będzie się w niej znajdować m.in. lodówka, płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa, zmywarka, a także robot kuchenny i ekspres do kawy. Seniorzy do dyspozycji będą mieli ponadto telewizor oraz komputer. Zakupiono również maszyny do szycia i kilka profesjonalnych zestawów do szydełkowania. Na wyposażeniu klubu będą także sprzęty do ćwiczeń, w tym rowerek oraz orbitrek magnetyczny.

Uruchomienie Klubu Senior+ w Krzeczowie planowane jest w styczniu 2024 roku. Dzięki powstaniu takiego miejsca osoby powyżej 60. roku życia będą mogły czynnie uczestniczyć w wielu interesujących zajęciach, które umożliwią utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Klub będzie zapewniał tygodniowo minimum 20 godzin zajęć o różnej tematyce. Do dyspozycji seniorów będą usługi edukacyjne, socjalne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej, czy terapii zajęciowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia