R e k l a m a

Policja świętuje 100 lat. W Bochni odsłonięto tablicę – ZDJĘCIA

-

W środę przy komendzie policji w Bochni odsłonięto tablicę upamiętniającą 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Odsłonięcia tablicy dokonali komendant powiatowy policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk i starosta bocheński Adam Korta wspólnie z przewodniczącą rady powiatu Bernadettą Gąsiorek. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa małopolskiego, powiatu bocheńskiego, gmin, a także kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Dokładnie 100 lat temu, 24 lipca 1919 roku Sejm odrodzonej Polski uchwalił ustawę, w której napisano, że Policja jest Państwową Organizacją Służby Bezpieczeństwa, organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych mającym za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

Fundatorem tablicy jest samorząd powiatu bocheńskiego, którego członkowie w ten sposób uczcili jubileusz 100-lecia Policji Państwowej. Jest to również wyraz wzorowej współpracy samorządu lokalnego z bocheńską policją w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bocheńskiego i przebywających na jego terenie gości.

Uroczystość wpisuje się w program powiatowych obchodów Święta Policji, których główna część odbędzie się w czwartek w sali balowej zamku w Wiśniczu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc