R e k l a m a

Sześciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu bocheńskiego

-

Dalsza jazda sześciu nietrzeźwych kierujących pojazdami została udaremniona w ostatni weekend na drogach powiatu bocheńskiego. Jedna z osób została zatrzymana przez będącego w czasie wolnym od służby funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Dwie interwencje miały miejsce w piątek (20 października br.). Tuż po godzinie 15, w Leszczynie do kontroli drogowej zatrzymany został kierowca osobowego seata. 47-letni mieszkaniec gminy Nowy Wiśnicz miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Tego samego dnia po godzinie 17, w Królówce patrolujący miejscowość mundurowi zauważyli pojazd, którego tor jazdy mógł wskazywać, na to, że kierująca nim osoba może być nietrzeźwa. Policjanci natychmiast zatrzymali motorower i sprawdzili stan trzeźwości jego kierowcy. U 61-latka z gminy Trzciana badanie wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. 

W sobotę (21 października br.) o 7:30 w Łapczycy bocheńscy policjanci otrzymali informację o ujawnieniu nietrzeźwego kierowcy przez mieszkańca Bochni. Po dotarciu na miejsce okazało się, że osobą, która zareagowała na zachowanie niezgodne z prawem był będący w dniu wolnym od służby policjant Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusz zauważył, że siedzący za kierownicą toyoty mężczyzna pije alkohol. Kiedy podjął wobec niego czynności i chciał uniemożliwić mu dalsza jazdę – kierowca ruszył. Policjantowi udało się jednak otworzyć drzwi samochodu i wyjąć kluczyki ze stacyjki. Dalsze działania podjęli już bocheńscy policjanci, którzy wylegitymowali i sprawdzili stan trzeźwości kierowcy toyoty. 55-latek z gminy Bochnia miał prawie 0,30 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Tego samego dnia przed godziną 17 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem. Kobieta, jadąc drogą krajową numer 94 w Bochni, łamała przepisy ruchu drogowego nie mogąc utrzymać prawidłowego toru jazdy. W organizmie miała prawie 1,5 promila alkoholu. 47-latka z gminy Rzezawa nie straciła jednak uprawnień do kierowania pojazdami… ponieważ nigdy ich nie posiadała. 

W niedzielę (22 października br.) po godzinie 22 w Bochni zatrzymany został kierowca seata. 25-latek z gminy Bochnia poruszał się drogą wojewódzką, będąc w stanie po użyciu alkoholu. 

W poniedziałek (23 października br.) tuż przed godziną 6 na terenie Bochni kontrola drogowa pozwoliła na ujawnienie nietrzeźwego kierującego renaultem 57-latka. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Jego wynik wskazał niecały 1 promil. Mieszkaniec Bochni stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna, oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc