R e k l a m a

Muzeum. W niedzielę wernisaż wystawy grafik i koncert poezji śpiewanej

-

Wernisaż i koncert, które miały odbyć się w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni kilka dni temu, zostały przełożone na najbliższą niedzielę 29 października. O godz. 15.00 odbędzie się wernisaż prac Stanisława Cholewy pt. „Z tego miejsca wszystko widać inaczej”, a na godz. 16.00 zaplanowano koncert w stylistyce poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Poloka z zespołem.

Piotr Polok tworzy muzykę do wierszy współczesnych poetów polskich, obrazujących nam w sposób niebanalny i pobudzający do refleksji, otaczającą nas rzeczywistość.

Wstęp na koncert jest wolny.


Za niezwykłością ekspozycji „Z tego miejsca wszystko widać inaczej” stoi przede wszystkim forma artystycznej transpozycji rzeczywistości na język plastycznej abstrakcji. W tym przypadku grafik wykonanych w technice sitodruku.

Sebastian Stankiewicz w słowie wstępnym do wystawy zwraca uwagę, że „jest to opowieść na wskroś egzystencjalna, związana nie tyle z doświadczeniem życia przeżytego, ale przede wszystkim – jak wskazuje tytuł – z doświadczenia życia przeżywanego hic et nunc”.

Stanisław Cholewa jest profesorem na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, jest również członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem oraz malarstwem.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023