R e k l a m a

Bochnia. Otwarcie ul. Poniatowskiego w najbliższy poniedziałek?

-

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Bochnia naczelnik wydziału inwestycji Rafał Nosek poinformował, że obecnie trwa odbiór techniczny węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Podał też możliwy termin otwarcia ul. Poniatowskiego: poniedziałek 30 października.

O termin zakończenia inwestycji zapytał radny Kazimierz Ścisło.

Wykonawca węzła przesiadkowego zgłosił nam do odbioru końcowego to zadanie. Wobec czego możemy uznać, że procedura odbiorowa już się rozpoczęła, ale jeszcze się nie skończyła. Nie podpisaliśmy żadnego (nowego – przyp. red.) aneksu z wykonawcą, nie zostały podjęte żadne ostateczne decyzje o ewentualnych wymiarach kar itd. Procedura odbiorowa trwa, dopiero gdy się zakończy to będzie można mówić o całkowitym zakończeniu zadania – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Nie jestem w stanie powiedzieć terminu (zakończenia inwestycji – przyp. red.), bo nie wiem co się zdarzy na odbiorze końcowym, który być może odbędzie się w poniedziałek – dodał Rafał Nosek.

Pracował pan w bardzo poważnej firmie i chciałbym, żeby pan jako fachowiec ocenił ile to jeszcze potrwa? Dziś mamy czwartek, a pan mówi, że w poniedziałek jest odbiór. Byłem tam wczoraj i nie wydaje mi się, że w poniedziałek będzie koniec. (…) Życzyłbym tego, aby odbiór końcowy był w poniedziałek, ale niech pan odpowie jako fachowiec, a nie urzędnik – dopytywał radny Kazimierz Ścisło.

Wykonawca zgłosił wprowadzenie docelowej organizacji ruchu na poniedziałek, więc w poniedziałek droga powinna być oddana użytkownikom do ruchu – powiedział Rafał Nosek.

Termin wykonania inwestycji formalnie minął 21 września br. Naczelnik Rafał Nosek wyjaśnił, że za termin zakończenia będzie można uznać dzień udostępnienia inwestycji dla użytkowników.

Wkrótce okaże się, czy i jeśli tak to w jakiej wysokości miasto naliczy wykonawcy karę umowną za niedotrzymanie terminu.

Przypomnijmy, że koszt inwestycji to ok. 6,9 mln zł, a dotacja ze źródeł zewnętrznych wynosi prawie 3 mln zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024