R e k l a m a

Nietrzeźwy i bez uprawnień pojechał zrobić zakupy

-

W środę Niedarach (gmina Drwinia na północy powiatu bocheńskiego) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali mężczyznę, który mając prawie promil alkoholu i nie posiadając prawa jazdy kierował samochodem osobowym. Mężczyzna powodował zagrożenie w ruchu drogowym i złamał szereg przepisów po to żeby… zrobić zakupy w sklepie.

Patrolując teren miejscowości Niedary, mundurowi zauważyli jadącego drogą wojewódzką osobowego opla. Mając uzasadnione podejrzenie, co do stanu, w jakim znajduje się kierująca nim osoba, zatrzymali pojazd do kontroli. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego oplem i potwierdzili swoje wcześniejsze przypuszczenia.

49-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. W trakcie dalszej kontroli, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkaniec gminy Drwinia złamanie przepisów tłumaczył potrzebą… zrobienia zakupów. Za popełnione przestępstwo, którym jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna, oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

49-letni mieszkaniec gminy Drwinia odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień – za to naruszenie przepisów policjanci obligatoryjnie kierują wniosek o ukaranie do Sądu, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 1500 złotych do 30 000 złotych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia