R e k l a m a

Ponad 14 tys. zł z kwesty na bocheńskim cmentarzu – ZDJĘCIA

-

Podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu przy ul. Orackiej w Bochni udało się zebrać 14 026,50 zł! To wyjątkowy, rekordowy wynik, który pozwoli na kolejne prace konserwacyjne.

Za nami dwa dni kwestowania na cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej. Była ona pełna licznych rozmów na temat cmentarza i jego historii z nawiedzającymi groby swoich bliskich mieszkańcami Bochni, okolic i różnych zakątków Polski i świata. Podczas tych rozmów usłyszeliśmy wiele ciepłych i serdecznych słów, które są najlepszą reklamą i wizytówką idei kwestowania – społecznego zbierania środków na renowację zabytkowych nagrobków, pomników i grobowców naszej wyjątkowej, bocheńskiej nekropolii – podsumowuje Maksymilian Truś ze Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni oraz Zarząd Główny Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej dziękuje wszystkim, którzy tak licznie, ochoczo i przede wszystkim hojnie wsparli tę kwestę: – Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom z I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, którzy niestrudzenie od wielu lat kwestują wraz z nami. Dziękujemy burmistrzom, radnym miejskim, społecznikom i przedstawicielom instytucji aktywnie włączających się w kwestowanie. Dziękujemy Zarządowi Cmentarzy Komunalnych w Bochni, Bocheńskim Zakładom Usług Komunalnych i pracownikom cmentarza za wsparcie i współpracę. Dziękujemy również Starostwu Powiatowemu w Bochni za udostępnienie nam namiotu. Dziękujemy wszystkim kwestującym członkom i sympatykom naszego Stowarzyszenia. Słowa wdzięczności kierujemy także pod adresem wszystkich lokalnych mediów, serwisów informacyjnych i biur promocji Miasta Bochnia i Powiatu Bocheńskiego za szerokie komunikowanie kwesty i naszego apelu o wsparcie tego dzieła.

Jako Zarząd Główny Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej dziękujemy koledze Pawłowi Putowskiemu, Przewodniczącemu Komitetu Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, za całoroczne zaangażowanie w sprawy komitetu, nadzorowanie prac konserwatorskich i chętne dzielenie się swoją ekspercką wiedzą w tym zakresie – dodali organizatorzy kwesty.

Do prac konserwatorskich na kolejny rok został zakwalifikowany pomnik nagrobny Stefana i Eugeni Peryjów – wyjątkowy nagrobek kamienny z okazałym, acz uszkodzonym z biegiem czasu aniołem.

Za nami XXX edycja bocheńskiej kwesty. Organizatorzy mają nadzieję, że ta idea będzie ciągle żyć w sercach bochnian, a każdy kolejny rok pozwoli realizować kolejne prace konserwacyjne i ratunkowe na bocheńskim cmentarzu komunalnym przy ul. Orackiej.

Zbiórkę można wspierać przez cały rok na dwa sposoby: poprzez wpłaty na konto 95 8591 0007 0080 0211 1054 0002 (Krakowski Bank Spółdzielczy Oddział Bochnia) oraz poprzez skarbony zamontowane na bramach cmentarnych przy ul. Orackiej i przy ul. Karosek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc