R e k l a m a

Szpital w Brzesku ma nową pracownię mammografii

-

W zeszłym tygodniu w brzeskim szpitalu oddano do użytku gruntownie wyremontowaną pracownię mammografii wraz z nowym mammografem. – W czasach, gdy nowotwory piersi są drugim co do częstości nowotworem w Polsce, dostęp do badań profilaktycznych jest bardzo ważny – podkreśla Alicja Syty, dyrektor SPZOZ w Brzesku.

Pracownię wyposażono w najwyższej jakości cyfrowy aparat mammograficzny Amulet Innovality firmy FUJIFILM oraz diagnostyczną lekarską stację opisową z monitorami medycznymi.

Urządzenie zapewnia komfort pacjentkom podczas badania, natomiast doskonała jakość obrazu i klasa oprogramowania umożliwiają wykrywanie nawet drobnych zmian w strukturze piersi przy niewielkiej ekspozycji pacjenta na działanie promieniowania. Dzięki inteligentnemu systemowi AEC (i-AEC) w połączeniu z nową technologią analizy obrazów można dostosować optymalną dawkę promieniowania dla każdej ekspozycji piersi – także z implantami.

W nowej pracowni wykonywane są badania mammograficzne m.in. w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi dla pań w wieku od 45 do 74 lat (badanie przysługuje co 24 miesiące). Badania wykonywane są bez skierowania, po wcześniejszej rejestracji w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej (II piętro) pod nr. tel. 14 66 21 377.

Zakup mammografu został dofinansowany ze środków Ministra Zdrowia. Koszt urządzenia wraz z oprogramowaniem i osprzętem to blisko 850 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków MZ wyniosło 650 tys. zł. Koszt prac adaptacyjnych pomieszczenia wyniósł 20 tys. zł.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc