R e k l a m a

Wielomilionowa inwestycja zmieni szkołę w Rzezawie nie do poznania

-

Rusza ogromna inwestycja związana z modernizacją energetyczną budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie. Jej wartość to blisko 7,1 mln zł, z czego ponad 6,1 mln zł pochodzi z dotacji otrzymanej przez Gminę Rzezawa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. 

Umowa na realizację tej potężnej inwestycji została podpisana w poniedziałek 13 listopada w Urzędzie Gminy Rzezawa przez wójta Mariusza Paleja oraz wykonawcę inwestycji. Podczas jej zawierania obecna była także Dyrektor PSP w Rzezawie Barbara Korol-Adamczyk. Następnie odbyło się przekazanie terenu pod inwestycję. 

W ramach inwestycji zostaną wymienione na nowe wszystkie stare i nieszczelne okna, których jest w sumie kilkaset. To samo czeka drzwi zewnętrzne, a także niektóre drzwi wewnętrzne. Docieplone zostaną również ściany budynku, jego strop oraz fundamenty. Zostanie wykonana także nowa elewacja, która wpłynie na poprawę estetyki szkoły. Wyremontowane zostaną schody zewnętrzne i kominy, a także wymienione rynny i rury spustowe.

Modernizacja obejmie ponadto instalację centralnego ogrzewania. Wymienionych na nowe zostanie około czterystu grzejników. Będzie również przeprowadzona wymiana kotłów gazowych oraz całej armatury kotłowni. W całej szkole zostanie wymienione również oświetlenie na energooszczędne oraz zainstalowana wentylacja mechaniczna z funkcją chłodzenia. Przewidziano też montaż na dachu szkoły paneli fotowoltaicznych.

– Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie to ogromna inwestycja i bardzo potrzebna. Przyczyni się ona do poprawy warunków nauki, obniży koszty ogrzewania budynku szkoły i będzie miała pozytywny wpływ na środowisko. To inwestycja na wiele, wiele lat. Bez otrzymanej dotacji nie bylibyśmy jednak w stanie jej samodzielnie i tak sprawnie przeprowadzić. Dlatego dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do wsparcia naszego wniosku o dofinansowanie tego zadania inwestycyjnego. To tylko pokazuje, że razem można zdziałać naprawę wiele – zaznacza wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej. 

Modernizacja energetyczna Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzezawie ma zakończyć się do 20 grudnia bieżącego roku. Roboty będą więc bardzo intensywne. Dlatego też od przyszłego tygodnia szkoła będzie zamknięta, a przez czas termomodernizacji zajęcia lekcyjne będą się odbywać w innych placówkach oraz online. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc