R e k l a m a

Bochnia. Poszukiwany do odsiadki wpadł z narkotykami gdy pijany jechał samochodem

-

Policjanci bocheńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna prowadził będąc po alkoholu, a dodatkowo miał przy sobie narkotyki oraz był poszukiwany do rocznej odsiadki, którą miał odbyć za… za posiadanie narkotyków.

13 listopada br., na terenie województwa małopolskiego miały miejsce policyjne działania pod nazwą „Alkohol/narkotyki”. W akcji brali również udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy kontrolowali między innymi trzeźwość kierowców na terenie powiatu.

Podczas jednej z takich kontroli mundurowi, tuż przed godziną 8:00 zatrzymali na terenie miasta osobowe audi. Kierowca pojazdu został przebadany alkomatem, który wskazał w jego organizmie niedozwoloną ilość alkoholu. Mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w policyjnej bazie danych.

Policjanci ustalili, że 33-latek jest poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Bochni. Powyższa decyzja była związana z nałożoną na niego karą za przestępstwo narkotykowe. W związku z tym mieszkaniec Bochni ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna został przeszukany, a funkcjonariusze znaleźli przy nim… narkotyki. Zabezpieczone substancje zostały następnie sprawdzone testerem, który wykazał, że to marihuana i mefedron. 33-latek został zatrzymany.

W związku z tym, że kierował pojazdem pobrano mu krew do dalszych badań. Wyniki pozwolą określić, czy kierował pojazdem, będąc pod działaniem środków odurzających.

Mężczyzna po niezbędnych czynnościach został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok z nałożonej na niego kary. Za popełnione naruszenia usłyszy kolejne zarzuty, które mogą ten pobyt wydłużyć.

źródłoKPP Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc