R e k l a m a

Wirtualna strzelnica w Rzezawie już gotowa – ZDJĘCIA

-

W Publicznej Szkole Podstawowej w Rzezawie powstała wirtualna strzelnica. Podobną otwarto niedawno w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni – zobacz TUTAJ.

Strzelnica – system szkolno-treningowy „POJEDYNEK” – działa na zasadzie wirtualnej rzeczywistości, wykorzystując symulatory broni, wśród których są zarówno pistolety, jak i karabiny wyposażone w urządzenia laserowe. Są to repliki ASG odwzorowane w skali 1:1 w stosunku do swoich oryginalnych odpowiedników. 

Wirtualna strzelnica w Rzezawie składa się m.in. z modułu projekcji, który posiada zestaw mikrokomputerowy PC, projektor, kamerę, głośnik, WI-FI oraz Bluetooth. Na dostawę i montaż systemu „POJEDYNEK” przeznaczono 155 tys. zł. Ponad 50 tys. zł wydatkowano natomiast na kompleksowy remont jednej z sal w szkole w Rzezawie, w której strzelnica powstała. 

W sumie całość kosztowała ok. 205 tys. zł, z czego 164 tys. zł pochodzi z dotacji pozyskanej z Ministerstwa Obrony Narodowej. 

 – Wirtualna strzelnica to nie gra komputerowa, tylko technologia, która pozwala na naukę i doskonalenie umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią. Miałem przyjemność już z niej skorzystać i muszę przyznać, że zarówno replika prawdziwej broni, jak i szereg zadań do wykonania, które pojawiają się na ekranie, robią ogromne wrażenie – ocenia Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

Z wirtualnej strzelnicy będą mogli korzystać m.in. uczniowie szkół z terenu gminy Rzezawa, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024