R e k l a m a

Konferencja Technologiczna w Brzesku – ZDJĘCIA

-

Najnowsze technologie, świat start-upów oraz innowacyjne rozwiązania były tematami Konferencji Technologicznej, która odbyła się w Brzesku 24 listopada. Wydarzenie zorganizowano w siedzibie Powiatowego Centrum Edukacji. Udział w nim wzięli przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz uczniowie.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Be Active przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. 

– Zmiany, które niesie za sobą rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że i w takich małych ośrodkach jak Brzesko, które posiada i szkoły podstawowe i średnie, sprowadza się do tego, że musimy o tych rozwiązaniach mówić. Stąd znakomici prelegenci reprezentujący uczelnie wyższe, sektor przedsiębiorczy. Myślę, że beneficjenci tego wydarzenia wiele z niego wyciągną – mówi Seweryn Kozub ze Stowarzyszenia Be Active.

W trakcie wydarzenia rozmawiano o zawodach i kompetencjach przyszłości, synergii świata nauki i biznesu, a nawet o technologiach kosmicznych. Jednym z prelegentów był dr hab. inż. Marcin Kot, prof. AGH. – Kreujemy nowe programy kształcenia, w których nasi absolwenci są nie tylko mechanikami, inżynierami, ale pracują tak naprawdę w branży IT, w branży, w której współpraca – to niemożliwe żeby jej nie było, bo ona jest nieodzowna. Ludzie, którzy tworzą takie rzeczy jak cyfrowe bliźniaki, pracują w chmurach big data, to są wszystko inżynierowie, którzy w programach, w tak zwanej nowej rewolucji przemysłowej industry 4.0 odnajdują się i świetnie się sprawdzają u swoich pracodawców – podkreśla.

Z kolei przedstawiciel formy CANPACK mówił o wdrożeniach, które zastosowano w przedsiębiorstwie.  – Cały czas próbujemy zwiększyć wydajność naszej produkcji, ale tak samo niezawodność oraz jakość. Nowe technologie są nam w stanie pomóc uzyskać ten zamierzony cel – zaznacza Michał Szydłowski.

W wydarzeniu udział wzięli też przedstawiciele m.in. Powiatu Brzeskiego, Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku oraz Powiatowego Centrum Edukacji.

Partnerzy wydarzenia: Województwo Małopolskie, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska, Akademia Tarnowska, PROSTER Brzesko, Arcom Rzezawa, CANPACK Brzesko, Fundacja Kraków Miastem Startupów, Grupa NDI, ABB Group.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024