R e k l a m a

Muzeum. W środę XXII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Co w programie?

-

Po raz dwudziesty drugi w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni w środę 6 grudnia odbędzie się Bocheński Dzień Świętego Mikołaja.

Lubisz sztukę? Chcesz za pomocą obrazu, słowa i muzyki poczuć klimat nadchodzących świąt? Masz ku temu niepowtarzalną okazję! Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na XXII Bocheński Dzień Świętego Mikołaja.

Tegoroczne Mikołajki zapowiadają się wyjątkowe. Wydarzenie rozpocznie wernisaż zatytułowany „Anioły dnia codziennego”. Znakomite dzieła autorstwa Zofii Gołębiowskiej-Tabaszewskiej będzie można podziwiać już od 17.30.

Natomiast o godzinie 18.00 rozpocznie się słowno-muzyczna uczta. Niezapomnianych wrażeń słuchaczom dostarczy FLUO +. Zespół wystąpi w składzie: Paulina Sieja – flet i flet altowy, Aleksandra Orzoł – flet oraz Jadwiga Mglej – fortepian.

W repertuarze usłyszymy niezwykle interesujące aranżacje kolęd i innych świątecznych przebojów. Poza tym instrumentalistki zabiorą wszystkich w latynoskie rytmy do ciepłych krajów. Zatem nikt z uczestników nie powinien zmarznąć w ten grudniowy wieczór. Utwory będą przeplatane fragmentami poezji oraz ciekawostkami, związanymi z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w różnych zakątkach Polski i świata. O odpowiednie delektowanie się tą słowno-muzyczną ucztą zadba dziennikarz radiowy i muzyk Adam Jamróz.

Oczywiście nie zabraknie odwiedzin samego św. Mikołaja. Jego wizyta spodziewana jest na ok. godzinę 19.00.

Koncert został sfinansowany przez Gminę Miasta Bochnia oraz Powiat Bocheński. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024