R e k l a m a

Bądź widoczny po zmroku – wspólna akcja bocheńskiej policji i starostwa powiatowego

-

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni we współpracy ze pracownikami Starostwa Powiatowego na ulicach miasta wręczali uczestnikom ruchu drogowego opaski odblaskowe. Te niewielkie elementy założone na odzież, plecak lub torebkę potrafią uratować życie.

Zachęcenie pieszych i rowerzystów do korzystania z odblasków również w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg było głównym celem tej inicjatywy. Odblaski znacznie zwiększają odległość, z jakiej pieszy jest widoczny przez kierującego pojazdem. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a pogoda często jest niekorzystna.

Elementy odblaskowe pozwalają dostrzec pieszego z odległości co najmniej 150 metrów w różnych warunkach pogodowych. Daje to szansę kierowcy na podjęcie manewru hamowania czy bezpiecznego ominięcia takiej osoby w sposób nie zagrażający jej bezpieczeństwu.

Pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny, natomiast rowerzysta zobowiązany jest do posiadania oświetlenia jednośladu.

Akcja odbyła się pod hasłem „Bądź widoczny po zmroku”. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców poruszających się po zmierzchu. Działania były możliwe dzięki współpracy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Zespołu Promocji Starostwa Powiatowego w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc