R e k l a m a

Biblioteka w Bochni. We wtorek spotkanie z autorem książki o klimacie „Odwołać katastrofę”

-

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni i Fundacja Smoglab zapraszają na spotkanie z Tomaszem Borejzą i promocję książki „Odwołać katastrofę”, 5 grudnia 2023 r. godz. 17.30 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. Spotkanie poprowadzi Piotr Urbanik.

„Odwołać Katastrofę. Rozmowy o klimacie, buncie i przyszłości Polski” Tomasza Borejzy, to zbiór wywiadów z dziewięciorgiem najlepszych polskich specjalistów zajmujących się m.in. żywnością, klimatem i wodą, na temat przekraczania granic wytrzymałości naszej planety i przyszłości, która nasz czeka. Czy rzeczywiście grozi nam katastrofa? Co ona możne oznaczać dla Polski? Czy możemy coś zrobić, by ją „odwołać”? Książka ta to szczepionka na dezinformację i manipulację, której tak często pada ofiarą zjawisko kryzysu klimatycznego.

Książka cieszy się dużym zainteresowaniem, ma pozytywne recenzje czytelników. Oto jedna z nich: „Znakomita książka. Interesuję się tematem już jakiś czas i nie czytałem jak dotąd pozycji, która tak całościowo i przejrzyście wyjaśniałaby, czym jest tzw. kryzys planetarny. A już na pewno nie takiej, która odnosi się przy tym do realiów Polski, przenosząc abstrakcyjne zjawiska i liczby na bardzo konkretne sprawy dotyczące nas wszystkich.”

Książce dedykowana jest seria Podcastów na Spotify (Podcast Smoglabu) Tomasz Borejza to dziennikarz naukowy. Wcześniej publikował m.in. w: Onet.pl, Przekroju, Tygodniku Przegląd, Coolturze, prasie lokalnej oraz branżowej. Jest założycielem i blogerem portalu Krowoderska.pl, członkiem stowarzyszenia Krakowski Alarm Smogowy oraz
European Federation For Science Journalism.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc