R e k l a m a

Bochnia. „Dziś budowa węzła przesiadkowego została formalnie zakończona”

-

Budowa węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym w Bochni została formalnie zakończona – poinformował w czwartek podczas sesji Rady Miasta Bochnia Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w bocheńskim magistracie.

Wczoraj, w nawiązaniu do wtorkowego posiedzenia komisji rewizyjnej, informowaliśmy, że inwestycja jest formalnie nadal w toku. Urzędnicy nie byli jeszcze w posiadaniu wszystkich dokumentów, więc nie można było uznać zadania za zakończone. Link do naszego tekstu TUTAJ.

W czwartek podczas sesji Rady Miasta Bochnia o aktualne informacje zapytał radny Kazimierz Ścisło, który nawiązał do publikacji portalu Bochnianin.pl.

Z informacji jakie ukazały się na portalu internetowym mamy już odbiór ul. Poniatowskiego, państwo czekacie na resztę dokumentów. Kiedy ta inwestycja została zakończona? Czy już jest całkowicie zakończona? Czy jest tylko odbiór cząstkowy? Czy wszystkie poprawki, które państwo zleciliście, zostały wykonane? – zapytał Kazimierz Ścisło.

W dniu dzisiejszym (tj. 30 listopada – przyp. red.) budowa węzła przesiadkowego została formalnie zakończona. Umowa została zakończona, wszystkie odbiory, które miały być wykonane, są wykonane. Nadzór budowlany nie wniósł zastrzeżeń do tej inwestycji – poinformował naczelnik Rafał Nosek.

Odnośnie poprawek to oznakowanie poziome musi być jeszcze poprawione, ale do tego muszą być lepsze warunki atmosferyczne dodał Rafał Nosek.

Zgodnie z aneksem do umowy terminem wykonania inwestycji miał być 21 września. Z powodu niedotrzymania tego terminu można spodziewać się naliczenia kar umownych dla wykonawcy.

Koszt inwestycji to ok. 6,9 mln zł (urząd otrzymał dotację ze źródeł zewnętrznych w wysokości prawie 3 mln zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc