R e k l a m a

Kosiniak-Kamysz w Bochni: Nie ma mowy o wywłaszczeniach pod farmy wiatrowe

-

W piątek na Rynku w Bochni przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zorganizowali briefing prasowy, podczas którego prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował, że „nie ma mowy o żadnych wywłaszczeniach pod farmy wiatrowe”.

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów poseł Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do krytyki polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy w ostatnich dniach mówią o „aferze wiatrakowej”. Chodzi o projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, zawierającej m.in. liberalizację zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych.

Prezes PSL zapewnił, że zmiana przepisów poprzedzona będzie konsultacjami. – Uważam, że odległość powinna być nie mniejsza niż 500 metrów i taka zmiana będzie wprowadzona i nie ma mowy o żadnych wywłaszczeniach pod farmy wiatrowe – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł z naszego regionu.

Energetyka jądrowa i OZE to gwarancje bezpieczeństwa energetycznego Polski. Zapewnimy Polakom #taniprąd i czyste powietrze w dialogu i we współpracy z mieszkańcami, nie wbrew nim, jak poprzednia władza. Fałszywą troskę polityków PiS o obywateli można włożyć między bajki – napisał na portalu X Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas briefingu padła również deklaracja zamrożenia cen prądu od stycznia 2024 r. Ponadto była również mowa m.in. o refundacji in vitro, a także podziękowano za poparcie w wyborach. – Pamiętam, że jestem posłem stąd – mówił W. Kosiniak-Kamysz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024