R e k l a m a

Bochnia Rocks. W czwartek Rowan Robertson i Doogie White

-

W najbliższy czwartek 7 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu Bochnia Rocks. Na scenie pojawią się: Rowan Robertson i Doogie White.

Rowan Robertson – gitarzysta, który jako 18-latek nagrał z Ronniem Jamesem Dio album „Lock up the Wolves” wystąpi wraz z Doogie Whitem, wokalistą Rainbow, Tank i Alcatrazz, na koncercie z cyklu Bochnia Rocks. W Bochni zabrzmią utwory z repertuaru Dio oraz Rainbow.

Rowan Robertson został zwerbowany do zespołu Dio, gdy miał zaledwie 17 lat. To doświadczenie wyprowadziło młodego muzyka na szerokie wody i zdobył międzynarodową sławę prawie z dnia na dzień. Wiadomość, że po odejściu Craiga Goldy, Dio zastąpił go niezwykle młodym, wyśmienitym gitarzystą opanowała hard rockowe i metalowe magazyny, takie jak Hit Parader, Rip i Circus, zaraz po tym jak ukazał się album Robertsona z zespołem Dio, zatytuowany „Lock Up the Wolves”.

Doogie White jest jednym z najbardziej utalentowanych i szanowanych wokalistów rockowych w Wielkiej Brytanii i poza nią. Jego nagrania i występy na żywo z rockowymi legendami gitary, Ritchie Blackmorem w Rainbow i Yngwie Malmsteenem w Rising Force jest dobrze znana i wysoko ceniona przez fanów, ale zakres możliwości Doogiego to znacznie więcej niż tylko te dwie fantastyczne grupy.

Z Richie Blackmorem nagrał ostatnią studyjną płytę supergrupy Rainbow „Stranger in Us All” w 1995 roku. Doogie stale koncertuje lub nagrywa z szeroką gamą muzyków z całego świata, grając na festiwalach i w klubach. Ma na koncie wiele solowych projektów, a także regularne koncerty i albumy studyjne z własnym zespołem Cornerstone. Koncertował z Jonem Lordem, Ianem Paicem i Michaelem Schenkerem.

Bochnia Rocks
Miejski Dom Kultury w Bochni,
Kino Regis, ul. Regis 1
7 grudnia 2023 r., godzina 20.00
bilety: 120 zł.

Organizatorzy: Ela i Piotr Lekki, Miejski Dom Kultury w Bochni, Kubicki Entertainment.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2024