R e k l a m a

Barbórka w Bochni. Bilety do kopalni wkrótce będzie można kupić w Rynku – ZDJĘCIA

-

Dla umożliwienia zakupu biletu na nową trasę turystyczną, która zaczyna się schodami przy Szybie Sutoris, już wkrótce w kamienicy Rynek 14 zostanie uruchomione biuro obsługi klienta. – W chwili obecnej trwają tam prace remontowo-adaptacyjne – poinformował w dorocznym barbórkowym przemówieniu Zygmunt Dobrowolski, prezes Kopalni Soli Bochnia.

W czwartek 7 grudnia w Komorze Ważyn odbyła się górnicza Barbórka. Tradycyjnie była to okazja do podsumowania działań zrealizowanych przez spółkę w mijającym roku. Prezes Zygmunt Dobrowolski wyliczył najważniejsze z nich – to m.in. wymiana zadaszenia szybów Sutoris i Campi oraz zamontowanie na nich podświetlanych napisów z datą powstania kopalni, zakończenie remontu Szybiku Ważyn, likwidacja i zabezpieczenie 1500 m3 niezabytkowych wyrobisk, wykonanie placu zabaw przy szybie Campi, wreszcie uruchomienie nowej multi sensorycznej trasy Solny Świadek.

– Aktualnie realizujemy końcowy etap wdrażania koncepcji prowadzenia ruchu turystycznego na dwa szyby i ożywienia ruchu turystycznego w centrum miasta – podkreślił Zygmunt Dobrowolski. Jak wyjaśnił, dla umożliwienia zakupu biletu na nową trasę turystyczną, która zaczyna się schodami przy Szybie Sutoris, już wkrótce w kamienicy Rynek 14 zostanie uruchomione biuro obsługi klienta. – W chwili obecnej trwają tam prace remontowo-adaptacyjne. Dzięki bardzo dobrej współpracy pomiędzy kopalnią i władzami miasta Bochni podpisana została umowa użyczenia tego lokalu kopalni – dodał.

Zapowiadana już kilkakrotnie przez prezesa elektryczna kolejka turystyczna ma zostać zakupiona na wiosnę. – Mamy na nią zabezpieczone środki – zapewnił Zygmunt Dobrowolski.

Podczas uroczystości w Komorze Ważyn obok przemówień obecnych gości, odczytano także nadesłane okolicznościowe adresy m.in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego i zaprzyjaźnionej z kopalnią, posłanki Urszuli Augustyn.

Wręczono także odznaczenia oraz wyróżnienia – w tym dla wieloletnich członków Górniczej Orkiestry Dętej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia