R e k l a m a

📸🎞 W Kopalni Soli Bochnia otwarto nową trasę turystyczną – ZDJĘCIA, WIDEO

-

Dziś (28 września), w najstarszej kopalni soli w Polsce, odbyło się uroczyste otwarcie nowej, multisensorycznej trasy turystycznej „Solny Świadek”. Projekt zrealizowano dzięki dużej dotacji z Unii Europejskiej.

Nowa trasa turystyczna to połączenie dziedzictwa historycznego z nowoczesnymi technologiami, które przenosi zwiedzających w magiczny świat solnych podziemi, pełen historii, przygody i edukacji.

W ramach tego projektu zostały przeprowadzone zaawansowane prace górnicze, zabezpieczające i udostępniające zabytkowe wyrobiska kopalni, wraz z ich przystosowaniem do pełnienia funkcji edukacyjno-kulturalnych. Prace górnicze objęły przedział schodowy w szybie Sutoris, fragment podłużni Wernier wraz z poprzecznikiem, oraz rozbudowę Komory Kołdras na poziomie August.

Łącznie przebudowano i wyposażono w instalacje elektryczne niemal 400 m podziemnych wyrobisk. Ponadto w ramach projektu podziemne, zabytkowe wyrobiska, zostały wzbogacone w nowoczesne stanowiska multimedialne.

Całkowity koszt projektu to 12 mln zł, z czego 8,1 mln zł pochodziło z unijnych funduszy.

– Dzięki temu wsparciu, stawiamy kolejny krok w rozwoju Kopalni Soli Bochnia, jako ważnego miejsca na turystycznej i kulturowej mapie Polski i Europy – podkreśla prezes zarządu Kopalni Soli Bochnia sp. z o. o. Zygmunt Dobrowolski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc