DZIŚ XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy – PROGRAM

-

W niedzielę 4 sierpnia na osiedlu Chodenice w Bochni zorganizowana zostanie 26. edycja Memoriałowego Biegu Majora Bacy. Na liście startowej głównego biegu na 10 km jest ponad 200 osób.

Memoriał Majora Bacy to impreza międzynarodowa. Bieg organizowany jest już od 25 lat w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

W ramach imprezy organizowany jest bieg główny dla dorosłych, a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych: do lat 6, 8, 12 i 16. Biegom towarzyszy rodzinny „Piknik nad Rabą”.

Główne wydarzenie to bieg na 10 km

Główny bieg organizowany jest na dystansie 10 km. Trasa przebiega ul. Chodenicką, ul. Karosek, ul. Wodociągową i ul. Majora Bacy (dwie pętle). Start zlokalizowano na ul. Chodenickiej w pobliżu Raby, a metę przy budynku OSP Chodenice. Biegacze wystartują o godz. 16:00.

Mapa biegu na 10 km.

Na liście startowej biegu na 10 km jest 207 osób. Elektroniczną rejestrację zakończono 31 lipca, ale zapisy możliwe są jeszcze w dniu zawodów (w godz. 13:30-15:30). Odbiór pakietów startowych i zapisy w biurze zawodów – siedziba OSP Chodenice.

Biegi dla dzieci i młodzieży

Godzinę przed biegiem na 10 km rywalizować będą dzieci i młodzież. W programie jest bieg dla dzieci do lat 6 (dystans 200 m), do lat 8 (dystans 400 m), do lat 12 (dystans do 800 m) oraz młodzieży do lat 16 (dystans ok. 1 km). Zapisy do biegu dzieci i młodzieży przyjmowane będą w dniu zawodów tuż przy wejściu do budynku remizy OSP w Chodenicach, a przy niesprzyjającej pogodzie w środku budynku.

PROGRAM:

13:30 – otwarcie biura zawodów
15:00 – biegi dla dzieci i młodzieży
15:30 – zamknięcie biura zawodów
16:00 – start biegu głównego
17:30 – pokaz sprzętu PSP, quiz, konkursy i gry tematyczne
17:45 – ogłoszenie wyników biegu dla dzieci i młodzieży
18:00 – ogłoszenie wyników biegu głównego
19:30 – zabawa z zespołem muzycznym

Organizatorzy

Organizatorami XXVI Memoriałowego Biegu Majora Bacy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia, OSP Chodenice, TKKF Małopolska.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego oraz Gminy Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,181FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X