R e k l a m a

Niepołomice. Reinkarnacja Osiedla Żubr: magazyny i operator logistyczny zamiast domów widmo

-

Po prawie 16 latach teren nieudanego projektu osiedla mieszkaniowego „Żubr” w Podłężu (gmina Niepołomice) wraca do użytku i zmienia swoje przeznaczenie. Nowy plan na to miejsce to tętniący życiem międzynarodowy punkt obsługi logistycznej, którego klienci będą mogli liczyć na kompleksowe usługi związane z magazynowaniem i transportem. To także dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, ponieważ pojawią się nowe miejsca pracy m.in. w administracji, na magazynie oraz dla wykwalifikowanych kierowców. MCG EastBridge, nowa spółka w ramach grupy Maszoński Logistic już rozpoczęła działalność w regionie.

Wierzymy, że rozwój biznesu pozwoli zapomnieć o nieudanej inwestycji sprzed lat i otworzy nową, lepszą kartę dla tej lokalizacji – podkreśla Bartosz Rojewski, Dyrektor Operacyjny MCG EastBridge. – Mamy satysfakcję, że jesteśmy częścią reinkarnacji tego terenu z opuszczonego osiedla mieszkaniowego w nowoczesne centrum logistyczne. Zdecydowaliśmy się na najem powierzchni w tej lokalizacji, ponieważ w naszej opinii posiada ona wyjątkowy potencjał.

Doskonałe warunki logistyczne

Firma MCG EastBridge nie bez przyczyny wybrała projekt przygotowany przez dewelopera w rejonie Niepołomic.

Łukasz Kordecki Dyrektor Handlowy, MCG EastBridge zachwala: – Spośród wielu walorów związanych z lokalizacją, nie do przecenienia jest obecność w Niepołomickiej Strefie Inwestycji. To prężnie rozbudowywana przestrzeń biznesowa, która zachęca do siebie kolejne podmioty.

Położenie parku logistycznego GLP Kraków III Logistics Centre tuż przy autostradzie A4 zapewni idealne warunki dystrybucyjne na wschód i zachód Europy. To również część 3. transeuropejskiego korytarza transportowego od portu Calais we Francji do wschodnich krańców Kazachstanu. Dodatkowo samo centrum logistyczne GLP Kraków III Logistics Centre będzie znajdowało się tuż przy oddanym w 2020 r. zjeździe z autostrady A4 przy „węźle Niepołomice” w Podłężu, a magazyn otworzy wjazd do Niepołomickiej Strefy Inwestycji. 

Nowe centrum operacyjne wielu możliwości

MCG EastBridge przygotowało dla swoich klientów ofertę magazynowania, cross-docking’u, co-packing’u, obsługi celnej, usługi składu celnego czy obsługi branży e-commerce. Niemniej firma jest otwarta na inne formy współpracy i dostosowanie najlepszych rozwiązań, aby zrealizować postawione przed nią zadania.

Operacje będą świadczone na 56 200 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej o wysokim standardzie. 

Rekrutacja już ruszyła

MCG EastBridge już rozpoczęło procesy rekrutacyjne, które zgodnie z założeniami mają promować lokalnych specjalistów z regionów Małopolski i Podkarpacia.

„Poszukiwani są przede wszystkim magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, wykwalifikowani kierowcy, spedytorzy oraz pracownicy administracji. Firma chce jak najlepiej zadbać o komfort kadry, dlatego do imponującej powierzchni magazynowej o wielkości 55 000 mkw dostarczone zostanie przestronne ponad 1200-metrowe biuro. Nowoczesne, zaprojektowane z najnowszymi standardami wnętrze będzie wyposażone w rozwiązania podnoszące wysokie parametry akustyki i termiczności” – czytamy w komunikacie prasowym.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia