R e k l a m a

Ruszyła zrzutka na zakup nowych ekranów do wyświetlania tekstów pieśni w bocheńskiej Bazylice

-

Bazylika pw św. Mikołaja Bpa to jeden z najcenniejszych zabytków Bocheńszczyzny. Systematycznie prowadzone są prace przy jego renowacji. Inwestycje te pochłaniają ogromne fundusze. Pilnej naprawy wymagają także mocno wyeksploatowane i szwankujące ekrany prezentujące podczas nabożeństw treść pieśni religijnych. Z inicjatywą ich wymiany wyszli sami parafianie.

– Docierały do nas sygnały i prośby, aby poprawić widoczność ekranów, postanowiliśmy coś z tym zrobić – podkreśla Marek Bryg, przewodniczący Rady Parafialnej przy Parafii św. Mikołaja w Bochni.

Okazało się, że naprawa przestarzałego rozwiązania da niewiele. Pojawił się pomysł, by zakupić system, który wprowadzi nową jakość do Bazyliki i pozwoli parafianom aktywniej uczestniczyć w nabożeństwach, wczytując się w treść prezentowaną nie na zwykłych, ale telewizyjnych ekranach.

Rozwiązanie takie kosztuje 50 tys. złotych. To kwota, której przy obecnie prowadzonych inwestycjach (renowacja elewacji i osuszanie ścian), parafia sama nie jest w stanie pokryć, stad pomysł o założeniu zbiórki. Jest ona już aktywna. Zakup Multimedialnego Systemu Serafin można wesprzeć poprzez platformę zrzutka.pl.


Nowy system, o  który  ma szanse wzbogacić się Bazylika, pozwoli  na wyświetlanie nie tylko pieśni (ma wbudowaną bazę pieśni religijnych), ale także fragmenty Pisma św. czy aktualne informacje. 

– Umożliwi także prezentacje zdjęć z wydarzeń w naszej parafii (np. realizowanego obecnie remontu w Bazylice), czy nawet filmów religijnych – wyjaśnia Tomasz Kulas, kościelny. – Nowe rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne. Jest sterowane za pomocą tabletu i sieci bezprzewodowej. Komunikacja jest zabezpieczona protokołem SSL – takim samym jak połączenie z bankiem. A to oznacza, że nikt z zewnątrz nie może się podłączyć do systemu – dodaje.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc