XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy – ZDJĘCIA i WYNIKI

-

218 zawodników i zawodniczek wystartowało w XXVI Memoriałowym Biegu Majora Bacy, który w niedzielę 4 sierpnia zorganizowano na os. Chodenice w Bochni. Imprezę, której celem jest propagowanie sportowego stylu życia oraz upamiętnienie postaci majora Jana Kaczmarczyka, ukończyło z sukcesem 214 osób, w tym 50 kobiet i 164 mężczyzn.

Organizowany od 26 lat Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywa się w ramach uroczystości związanych z uczczeniem pamięci lokalnego bohatera majora Jana Antoniego Kaczmarczyka, partyzanta AK zastrzelonego przez hitlerowców. Ta cykliczna impreza łączy ze sobą walory sportowe i zdrowotne wraz z edukacyjnymi i historycznymi, dając możliwość szczególnego uczenia tych ważnych dla lokalnej historii wydarzeń.

Wyniki

Zawodnicy biegu głównego pokonali trasę o długości 10 km – dwie pętle ulicami: Chodenicką, Karosek, Wodociągową i Majora Bacy.

Wyniki w kategoriach open, kobiet, mężczyzn oraz wiekowych można zobaczyć TUTAJ.

Wyniki zawodników z Powiatu Bocheńskiego dostępne są TUTAJ.

Miejsca na podium TUTAJ.

Wygrał Abderrahim Elasri

Pierwszy metę XXVI Memoriałowego Biegu Majora Bacy przekroczył pochodzący z Maroka Abderrahim Elasri (rocznik 1982), który pokonując 10-kilometrową trasę z czasem 00:30:52 pobił ubiegłoroczny wynik 00:34:23, należący do Tomasza Wójcika z Mszany Dolnej. Czas ten jednak nie pozwolił Abderrahimowi na zdobycie rekordu, wciąż należącego do Ukraińca Ruslawa Sauczaka, który sześć lat temu pokonał ten dystans z wynikiem 00:29:57. Drugie miejsce w tym roku z czasem 00:31:05 zdobył Ilya Slavenski (rocznik 1984) z klubu Achilles-Leshno (pochodzący z białoruskiego miasta Homel). Trzeci na podium stanął Ukrainiec Paweł Olijnyk (r. 1988) z Czernihowa z czasem 00:31:18.

TOP 3 (mężczyźni):

 1. Abderrahim Elasri – 00:30:52
 2. Ilya Slavenski – 00:31:05
 3. Paweł Olijnyk – 00:31:18

Najszybszą kobietą Katarzyna Broniatowska

Wśród kobiet najlepszy czas 00:36:08 osiągnęła Katarzyna Broniatowska (r. 1990), która również w ubiegłym roku zajęła 1. miejsce na podium Memoriałowego Biegu Majora Bacy. Tym razem jednak nie pobiła swojego wyniku z 2018 r., który wynosił 00:34:59. Drugie miejsce wywalczyła Beata Popadiak (r. 1993) z klubu Asics Frontrunner Poland/Team Gazeli z Jodłówki (00:37:37). Trzecia wśród kobiet metę przekroczyła Judyta Rebisz (r. 1997) z TL Pogoń Ruda Śląska z czasem 00:38:51.

TOP 3 (kobiety):

 1. Katarzyna Broniatowska – 00:36:08
 2. Beata Popadiak – 00:37:37
 3. Judyta Rebisz – 00:38:51

114 osób z powiatu bocheńskiego

Jak co roku przeprowadzono również klasyfikację wśród mieszkańców powiatu bocheńskiego.

Ponad połowa startujących w tym roku to biegacze z powiatu bocheńskiego – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. – Niezmiernie cieszy nas fakt, że ta dyscyplina sportowa cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności – dodaje.

W XXVI edycji biegu na starcie stanęło 114 mieszkańców powiatu bocheńskiego, metę szczęśliwie przekroczyło 112. Wśród nich wystartowali reprezentanci m.in. takich klubów jak: współorganizatora Biegu Majora Bacy – Salt Runners Bochnia oraz Asics Frontrunner Poland/Team Gazeli, Klub Biegacza AZS UEK, Creative Bochnia Biega Team (dawne Dziki), WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, Run 2 B Free, Arthropoda Team, Gremi Bochnia.

Najszybszy z mężczyzn był Adrian Barnaś (00:35:07). Wśród kobiet wygrała Beata Popadiak (00:37:37). Co ciekawe był to trzeci wynik w całej kategorii „Powiat Bocheński”.

TOP 3 (mężczyźni, „Powiat Bocheński”):

 1. Adrian Barnaś – 00:35:07
 2. Adam Rębilas – 00:36:20
 3. Adam Widła – 00:38:21

TOP 3 (kobiety, „Powiat Bocheński”):

 1. Beata Popadiak – 00:37:37
 2. Karolina Wolak-Tworzydło – 00:49:22
 3. Katarzyna Węgrzyn – 00:49:23

Biegi dla dzieci i piknik

Tuż przed biegiem głównym przeprowadzono biegi dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny padł tutaj rekord – na starcie stanęło 168 zawodników (o 59 więcej niż w ubiegłym roku). Młodzi biegacze startowali w czterech kategoriach wiekowych: do lat 6, 8, 12 i 16. Największą grupę wśród nich stanowili chłopcy i dziewczęta do 6 lat – było ich w sumie aż 58. Młodzież miała do pokonania dystans około 1 km, natomiast dzieci młodsze do lat 6 – 200 m, do lat 8 – 400 m, do lat 12 – 800 m.

Co roku obserwujemy wzrost zainteresowania biegiem dla dzieci i młodzieży – mówi dyrektor biegu Sabina Bajda. – Szczególnie wśród najmłodszej grupy swoje zaangażowanie wykazują nie tylko biegacze, ale również ich rodzice. Gratulujemy młodym zawodnikom i dziękujemy rodzicom za zaszczepianie dzieciom miłości do ruchu – dodaje.

Imprezie towarzyszył Piknik nad Rabą. W jego programie było wiele atrakcji dla całych rodzin, quiz, konkursy i gry tematyczne, wesołe miasteczko, grillowanie oraz na zakończenie zabawa z zespołem muzycznym.

Organizatorzy

Organizatorami XXVI Memoriałowego Biegu Majora Bacy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Miejski Dom Kultury w Bochni, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia, OSP Chodenice.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w XXVI Memoriałowym Biegu Majora Bacy oraz uczestnikom Pikniku nad Rabą – mówi dyrektor Sabina Bajda. – Dziękujemy również wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć nasze przedsięwzięcie, przede wszystkim Województwu Małopolskiemu, Starostwu Bocheńskiemu i Gminie Miasta Bochnia za wsparcie finansowe. Bocheńskiej Policji i Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej w Bochni i Ochotniczej Straży Pożarnej w Chodenicach (współorganizatorowi) oraz harcerzom i wolontariuszom za wsparcie organizacyjne.

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego oraz Burmistrza Miasta Bochnia. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Wybory do Sejmu. Szef PSL „jedynką” na liście w naszym okręgu

Na dzisiejszej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku ogłoszono liderów wspólnych list wyborczych tworzonych przez PSL i Koalicję Polską.

Londyn. Rozprawa ws. ekstradycji Czesława K. dopiero 1 października

1 października w londyńskim sądzie odbędzie się rozprawa ws. ekstradycji podejrzanego Czesława K., męża Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym...

Jarmark Wiśnickie Specjały i Festiwal Kapel Weselnych – ZDJĘCIA

W czwartek w Nowym Wiśniczu odbył się Jarmark Wiśnickie Specjały. Wydarzeniu towarzyszył IV Festiwal Kapel Weselnych. Zobacz galerię zdjęć.

Gmina Bochnia. Mieszkańcy wyprosili z zebrania „dwóch muszkieterów”

Zaskakujący przebieg miało zebranie wiejskie w Nieszkowicach Małych, które odbyło się tam w miniony wtorek. W pewnym momencie mieszkańcy sołectwa przegłosowali... wyproszenie...

Niedziela na Uzborni: Kowbojska Scena Letnia

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić czy na dzikim zachodzie żyją dziki! I czy są bardziej...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Dance&Fitness House w Bochni: Ruszyła sprzedaż karnetów na zajęcia

Ruszyła przedsprzedaż karnetów na zajęcia taneczne i akrobatyczne w Dance&Fitness House w Bochni. Jeśli kupicie karnet do...

PRACA w PROFITECT: Przedstawiciel handlowy

Firma Profitect z siedzibą w Bochni na ul. Partyzantów 23 zajmująca się produkcją wiązek elektrycznych poszukuje kandydatów...

Dni Gminy Borzęcin. Zaproszenie do koncertowej stolicy regionu – PROGRAM

CISAK&COLDWAVE, BETEO, GROMEE, KAEN, ELLIXIR, SHANTEL, WEEKEND, LANBERRY, ENEJ to gwiazdy tegorocznych, jubileuszowych X Dni Gminy Borzęcin...

CO? GDZIE? KIEDY?

sierpień, 2019

31sie21:00Ania Wyszkoni - koncertPożegnanie Lata w Gminie Rzezawa

Więcej wydarzeń
19,181FaniLubię
621ObserwującyObserwuj
X