R e k l a m a

Bocheński Chór PCSN w ciekawy sposób podsumowuje 36 lat działalności – WIDEO

-

Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai obchodzi w tym roku 36-lecie istnienia. Przez ten czas zdobył uznanie i serca miłośników muzyki chóralnej zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Rok pełen zmian skłania do refleksji nad wyjątkowością bocheńskiego zespołu oraz nad tym, w jaki sposób przez lata Chór wpłynął na wiele związanych z nim osób.

W ostatnich miesiącach ogrom istotnych zmian wywarł wpływ na życie zespołu, tworząc nowy rozdział w historii Chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai. Jednym z kluczowych momentów było opuszczenie wieloletniej siedziby chóru z Bursy i stworzenie od podstaw sali prób w okolicach Galerii Rondo.

Chór to nie tylko ciężka praca, śpiew i zdobywanie nagród. To przede wszystkim wartości i doświadczenia, które na przestrzeni lat wpływają na serca ludzi, tworzących ten wyjątkowy  “skarb ziemi bocheńskiej”.

Dowiedzieć się można tego z projektu, do udziału w którym zaproszeni zostali byli członkowie zespołu. Podzielili się w nim swoimi wspomnieniami z czasów śpiewania pod kierownictwem ks. Adamczyka.

W duchu otwarcia na nowe możliwości chór zdecydował się na uruchomienie zrzutki z możliwością comiesięcznego wsparcia, której celem jest dalszy rozwoju zespołu i kontynuowanie wieloletniej tradycji. Dlaczego warto wspierać chór?

Również tutaj oddajmy głos wychowankom Pueri Cantores:

Osoby, które zechcą wesprzeć działalność chóru, mogą otrzymać m.in. płyty chóru (do wyboru 9 wydań) oraz możliwość uczestnictwa w wyjątkowym koncercie Noworocznym, który odbędzie się w sobotę, 13.01.2024 r. na sali prób Chóru. Będzie to niecodzienne wydarzenie, ponieważ będzie można z bliska, w bardziej intymnej atmosferze posłuchać PCSN, który przeważnie występuje w kościelnych przestrzeniach. Jest to również pierwszy raz, kiedy będzie można zobaczyć jak chór działa “od kuchni”.

Każda wpłata stanie się cegiełką, budującą przyszłość chóru i pozwalającą na kontynuowanie pięknej tradycji.

Ale to nie koniec zmian, jakie przyniosło za sobą 36-lecie. Chór odświeżył także swoją stronę internetową, gdzie miłośnicy muzyki chóralnej mogą śledzić najnowsze wydarzenia z życia zespołu, zapoznać się z repertuarem czy poznać bliżej historię chóru. Równocześnie zachęcamy do subskrybowania kanału Youtube, gdzie oprócz muzyki wkrótce pojawi się więcej materiałów związanych z Pueri Cantores. 

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia