R e k l a m a

Bochnia. Mini rondo Wygoda-Poniatowskiego. „Więcej takich rond w Bochni” – WIDEO

-

Od kilku tygodni na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego i Wygoda w Bochni obowiązuje ruch okrężny. Czy mini rondo usprawnia ruch w tym miejscu? W poniedziałek dyskutowali o tym radni jednej z komisji Rady Miasta Bochnia.

Przypomnijmy: zadanie pn. „Utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic Wygoda i Poniatowskiego” zostało wybrane do realizacji w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Bochni. Niedawno wykonano prace w terenie i zmieniono organizację ruchu wprowadzając ruch okrężny.

W poniedziałek o nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu Poniatowskiego-Wygoda rozmawiali radni komisji prawa i spraw obywatelskich.

Termin oddania był bardzo niefortunny, bo tego samego dnia spadł śnieg i zasłonił wszystkie znaki poziome. Nikt nie wiedział jak się zachować. Były znaki pionowe, ronda nikt nie widział, ludzie stali, trąbili na siebie, wymuszali pierwszeństwo – zwrócił uwagę radny Damian Słonina, przewodniczący komisji prawa.

Codziennie korzystam z tego ronda i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Upłynniło to ruch. Natomiast mam zastrzeżenie do ceny tego rondka (ok. 110 tys. zł – przyp. red.) – powiedział radny Kazimierz Ścisło.

Jest o wiele płynniej. Trzeba się tylko dostosować, bo to rondo nie jest duże, ale jak ktoś podróżuje w innych miastach np. Rybniku gdzie jest kilkadziesiąt rond, rondek i tam ten ruch się upłynnia. Ktoś kto jedzie ul. Wygodą od huty i chce się dostać na ul. Brzeską to naprawdę to upłynniło ruch – dodał Kazimierz Ścisło.

Podobnego zdania jest radny Bogusław Dźwigaj: – Więcej takich rond w Bochni.

Bogusław Dźwigaj zapytał również, czy prace w tym miejscu zostały już zakończone.

Rondo zostało wykonane, odebrane przez policję, zarządzającego ruchem, czyli starostwo powiatowe. Funkcjonuje już trzeci weekend z rzędu. W tamtym tygodniu nie słyszałem żadnych zgłoszeń z policji, żeby coś się działo, jakieś wypadki, czy kolizje itd. Myślę, że (rondo) sprawuje się dobrze – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych w Urzędzie Miasta Bochnia.

W ostatnim czasie zostały zamontowane elementy odblaskowe i one w nocy poprawią dojazd do tego ronda. Całe roboty zostały zakończone, poza jedną rzeczą. Oznakowanie wykonane jest jako cienkowarstwowe. Niestety warunki pogodowe są takie, że nie możemy tego teraz zrobić. Może to i dobrze, bo to oznakowanie przetrwa dłużej. Wykonawca został zobligowany na wiosnę do wymalowania tego drugą warstwą strukturalną – poinformował naczelnik Rafał Nosek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc