R e k l a m a

Jubileusz 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie – ZDJĘCIA

-

W sobotę, 30 grudnia Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie świętował w Oratorium Św. Kingi w Bochni brylantowy jubileusz swojej działalności. Siedlecanie od początku swojego istnienia byli i pozostają wspaniałą bocheńską marką kulturalną.

– Tańce narodowe i regionalne, oryginalne stroje, ponadczasowe choreografie – to tradycja, którą szanujemy. Pasja, miłość do tańca, młodość, energia- to teraźniejszość i przyszłość zespołu – zwraca uwagę wójt gminy Bochnia Marek Bzdek. – Jestem bardzo dumny z tego, że w naszej gminie od 75 lat działa zespół Siedlecanie. Podkreślenia wymaga fakt, że przez te lata przez jego szeregi przewinęły się już co najmniej trzy pokolenia tancerzy!

Na jubileuszowym koncercie Ewelina Łubik-Węgrzyn – kierownik zespołu, przypomniała ludzi, którzy przez lata tworzyli i nadal tworzą Siedlecan.

Zespół ma na koncie wiele sukcesów artystycznych oraz ogromną liczbę występów krajowych i zagranicznych, a także udział w wielu imprezach kulturalnych i festiwalach. – Bardzo się cieszę, że członkowie zespołu od samego początku swoją działalnością promują polską kulturę, rozpowszechniając folklor wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, prezentując polskie tańce narodowe i ludowe godnie reprezentując miejscowość, z której się wywodzą – dodaje Marek Bzdek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia