R e k l a m a

Wicewojewoda Adam Korta? „Wszystko na to wskazuje”

-

W Małopolsce wciąż nie zostali powołani wicewojewodowie, ale wszystko wskazuje na to, że jednym z nich może zostać starosta bocheński – Adam Korta. Spekulacje potwierdził nowy wojewoda goszczący dziś rano w studiu Radia Kraków.

Wojewoda Krzysztof Klęczar (PSL) zapytany, czy wicewojewodami zostaną Ryszard Śmiałek z Nowej Lewicy oraz Adam Korta z PO, odpowiedział:

– Jeżeli chodzi o Ryszarda Śmiałka, to to nazwisko mam potwierdzone w sposób formalny. Jeżeli chodzi o pana starostę Kortę, no oficjalnego potwierdzenia ja jeszcze tutaj zadeklarować nie mogę, natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tą osobą będzie Adam Korta.

Gdy prowadzący wspomniał, że „po stronie PO lista była dłuższa” i dopytał, czy kandydatura Adama Korty jest ostateczna, wojewoda Krzysztof Klęczar skwitował: – Na to wygląda. Dodał też: – To dowodzi tylko faktu, że rządzący nie zajmują się obecnie stanowiskami, tylko rozwiązywaniem problemów. W związku z powyższym nawet na tak ważne kwestie dla nas, jak powołanie wicewojewodów, musimy troszkę poczekać.

Krzysztof Klęczar dodał, że „to jest kwestia maksymalnie kilku dni, kiedy w sposób formalny będę mógł złożyć wniosek o powołanie wicewojewodów”.

Zgodnie z przepisami, wicewojewodę powołuje i odwołuje Prezes Rady Ministrów na wniosek wojewody.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc