R e k l a m a

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Łęki – ZDJĘCIA

-

Na wyposażenie OSP Łęki w gminie Borzęcin trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy Volkswagen Crafter. Wartość pojazdu wraz z wyposażeniem to kwota 471,5 tys. zł.

W konfiguracji samochodu i jego wyposażenia druhom z Łęk pomogli ich koledzy z Nowego Brzeska. – Od początku zależało nam na tym, żeby nasz nowy nabytek był świetnie wyposażony i na to też dostaliśmy „zielone światło” od wójta Janusza Kwaśniaka. Szereg wyspecyfikowanych przez jednostkę modyfikacji w połączeniu z bardzo wytrzymałym i powszechnie uznanym za swoją niezawodność podwoziem marki VW stworzyły pojazd o bardzo szerokim spektrum wykorzystania – mówi Paweł Kołodziej z OSP Łęki.

Na uroczystość poświęcenia i przekazania pojazdu przybyli do Łęk przedstawiciele władzy państwowej i samorządowej różnego szczebla, instytucji które wsparły zakup samochodu, dyrektorzy i prezesi reprezentujący straże pożarne, zarówno te zawodowe, jak i ochotnicze, duchowni oraz kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych. Licznie zjawili się także strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek.

To niewątpliwy fenomen wśród jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Bo przecież za niespełna siedem miesięcy trafi tu kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy, tym razem średni, który zostanie zakupiony za kwotę 1 950 000 zł. Przypomnę także, że trwa realizacja inwestycji, która polega na przebudowie i rozbudowie budynku miejscowej remizy OSP. Po jej zakończeniu, jednostka dysponować będzie dwoma garażami oraz w pełni nowoczesnym i funkcjonalnym zapleczem strażackim – mówił wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

Zakup był możliwy dzięki staraniom wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, druhów ochotników miejscowej jednostki oraz wsparciu posła Norberta Kaczmarczyka i wiceprzewodniczącego sejmiku województwa małopolskiego Wojciecha Skrucha.

Źródła finansowania: Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (200 tys. zł), Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (100 tys. zł) oraz samorząd gminy Borzęcin (180 tys. zł).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia